Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pie Kultūras ministrijas izkārts Ukrainas karogs, paužot nosodījumu Krievijas militārajai agresijai pret Ukrainu. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Ukrainas pilsoņiem, kuri no valsts izceļo militārā konflikta dēļ, Latvija nodrošinās mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību

Sabiedrība
26. februārī 15:40 2022. gada 26. februārī 15:40
  Jauns.lv
Latvijas valsts nodrošinās Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļo no Ukrainas militārā konflikta dēļ, mītnes vietu, pārtiku un cita veida palīdzību, portālu Jauns.lv informē Iekšlietu ministrijā.

Lai varētu uzturēties un strādāt Latvijā, Ukrainas pilsoņiem tiks izsniegtas ilgtermiņa vīzas saistībā ar tiesībām uz nodarbinātību Latvijā.

Dodoties uz Latviju, lūdzam Ukrainas pilsoņus neaizmirst ceļošanas dokumentus. Ceļošanas dokumentu neesamība nebūs šķērslis Ukrainas pilsoņu ieceļošanai Latvijā.

Medicīnisko dokumentu neesamība (sadarbspējīgs sertifikāts, Covid-19 tests) nebūs šķērslis Ukrainas pilsoņu ieceļošanai Latvijā.

Ja, ierodoties Latvijas teritorijā, jums vai ģimenes loceklim ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, informējiet par to robežšķērsošanas vietā strādājošo Valsts robežsardzes amatpersonu vai zvaniet uz 113.

Ierodoties Latvijā, caur robežšķērsošanas punktiem (ārējā robeža, lidosta):

  • notiks robežpārbaudes personām, kuras ieceļo ar biometriskajām pasēm, un vīzu izsniegšana personām, kurām ir citi ceļošanas dokumenti, bet nav vīzas ieceļošanai Eiropas Savienībā. Ja personai nav ceļošanas dokumenti, sadarbībā ar Ukrainas kompetentajām iestādēm tiks veikta personas identitātes noteikšana
  • tie Ukrainas pilsoņi, kuriem nav mītnes vietas Latvijā, informē Valsts robežsardzes amatpersonu par palīdzības nepieciešamību. 

Ierodoties Latvijā, šķērsojot Latvijas-Igaunijas vai Latvijas-Lietuvas robežas:

  • tie Ukrainas pilsoņi, kuriem nav mītnes vietas Latvijā, sazinās ar Valsts robežsardzi, zvanot uz diennakts tālruni: +371 67913569, +371 67913568

Kontaktinformācija

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Lai noskaidrotu vairāk par ilgtermiņa vīzu pieteikšanas un saņemšanas procedūru, zvaniet uz telefona nr.:

+371 67209400 (pirmdien-ceturtdien 8:30-16:00; piektdien 9:00-15:00)

Valsts robežsardze

Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz šiem telefona nr.:

+371 67913569

+371 67913568

Citi šobrīd lasa

VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Lietuvu satricina traģēdija Šauļos - pie konteineriem atrasta 15 gadu veca mirusi meitene
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 7
Pievienot komentāru