foto: Maxim Grigoryev/TASS/ Vida Press
Maskavā dzīvojošais aktieris Andris Lielais: sankcijas pret Krieviju varbūt ietekmēs eliti, ne tautu
Sabiedrība
2022. gada 23. februāris, 19:00

Maskavā dzīvojošais aktieris Andris Lielais: sankcijas pret Krieviju varbūt ietekmēs eliti, ne tautu

Jauns.lv

Maskavā dzīvojošais latviešu izcelsmes aktieris Andris Lielais uzskata, ka Rietumu sankcijas pret Krieviju nebūs efektīvs līdzeklis, lai apturētu Krievijas agresiju Ukrainā. TV 24 speciālizlaidumā par Krievijas agresiju Ukrainā, viņš pauda viedokli, ka Krievijas iedzīvotājus ir “norūdījuši” apstākļi padomju laikā un ar badu viņus nobiedēt nevar.

“Es esmu izdzīvojis padomju laikus, un atceros, kad veikalā saulespuķu eļļu pārdeva, pumpējot to no 500 litru cisternas, un cilvēki stāvēja rindā ar 3 litru burkām, lai vienkārši dabūtu eļļu. Tā kā krievu cilvēku nevar nobiedēt ne ar badu, ne ar ko citu! Sankcijas pret Krieviju neietekmē neko, varbūt vienīgi eliti.”, raidījumā teica aktieris. 

Viņš izteicās, ka Latvijā būtu jāpadomā par Krievijas kapitāla klātbūtni valstī: “Vai tad Latvija nav pilna ar Krievijas kapitālu? Vai tad krievu, ukraiņu, kazahu īpašumi Jūrmalā Jums nav?! Pakratiet to Jūrmalu, pakratiet Rīgas bagātos rajonus!”. 

Diskusijas turpinājumā raidījuma vadītājs atgādina, ka sankcijas, galvenokārt, tiek vērstas uz Krievijas galmu un oligarhiem, uz ko aktieris atbild, ka tas viss esot smieklīgi.

“Vakar ieviesa sankcijas pret Krievijas valsts domes otro sekretāru, bet šodien, kā izrādās, viņš ir Eiropā! Kāpēc viņš ir Eiropā? Jo viņam ir diplomātiskā Eiropas pase! Viņš brauc nevis ar Krievijas, bet ar diplomāta pasi! Tas viss ir smieklīgi!”
Aktieris arī aicināja valsti padomāt par saviem iedzīvotājiem:  

“Es redzu, ka Latvijā cilvēki ir apjukuši, jo arī viņiem tur aug izmaksas par gāzi un citām sadzīves lietām. Latvijas valdībai vajadzētu iestāties par saviem iedzīvotājiem - tieši, konkrēti atbalstīt, un tad mēs varētu redzēt, vai kaimiņvalstis palīdz tā, kā mēs palīdzam savējiem”, TV24 speciālizlaidumā par Ukrainu komentāru sniedz Maskavā dzīvojošais aktieris Andris Lielais.