Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Preiļu novada pensionāru biedrības vadītāja Marija Briška. (Foto: www.preili.lv)

Pandēmiju visgrūtāk pārdzīvot ir senioriem, kuriem nav neviena, ar ko parunāt 1

Sabiedrība
19. februārī 15:36 2022. gada 19. februārī 15:36
  Jauns.lv
Marija Briška ir Preiļu novada pensionāru biedrības vadītāja un arī Latgales pensionāru apvienības priekšsēdētājas vietniece. Viņa Latvijas Radio stāsta, ka vecākajai paaudzei visgrūtāk būt vieniem četrās sienās, kad nav neviena, ar ko klātienē parunāt.

Pandēmijā Marija Briška mudināja gan seniorus vakcinēties pret Covid-19, gan meklēja veidus, kā komunicēties vienam ar otru.

Skaidrot mudinājumus potēties, Briška norādīja, ka viņai ir svarīgi, lai seniori būtu veseli, varētu apmeklēt pasākumus un pie viņiem varētu drošāk ierasties bērni un mazbērni. Esot bijuši gadījumi, kad pēc bērnu apciemojuma nevakcinēti seniori saslima. Un šādu gadījumu bijis diezgan daudz.

Tāpēc Marija kopā ar citiem zvanīja senioriem. Telefona numurus uzzināja no savām paziņām, jautājot, vai viņu lokā ir kāds, kurš šaubās par vakcināciju pret Covid-19. Cilvēku reakcija, saņemot šādus zvanus, gan ne vienmēr bija atsaucīga.

Marija Briška tiem, kurus nevarēja pārliecināt, pēc dažām dienām zvanījusi atkal. Kādu aicinājusi satikties arī ārā, lai klātienē parunātos. Un citus klātienes sarunas ir pārliecinājušas, jo, redzot otru cilvēku, uzticamība esot lielāka, nekā sarunājoties pa telefonu.

Pandēmijas laikā senioriem vislielākais izaicinājums bija būšana mājās vieniem pašiem, uzskata Marija. Tāpēc aizvadītajā gadā biedrībā norisinājās akcija „Nāc, parunāsim!”.

„Seniori varēja atnākt pie tējas krūzītes, neformālos apstākļos parunāt, pastāstīt, savas problēmas. Un es varu pateikt, ka tas bija ne tikai kaut kas negatīvs no viņu puses. Bet bija tādi cilvēki, kuri varēja atnākt un lepoties ar sevi, ar saviem bērniem, ka viņi dzīvo kaut kur. Viņiem gribas izstāstīt, kas viņiem uz sirds,” pastāstīja biedrības vadītāja.

Marija Briška vēlas, lai būtu vairāk pozitīvu emociju, tāpēc darbs ar cilvēkiem notiekot katru dienu: „Protams, tas nesavtīgi, par lielu paldies un par ļoti lielu paldies, ne vairāk, ne mazāk. Man gribas, lai cilvēki komunicē vairāk.”

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
"Situācija ir traģiska!" Latviešu pāris, kurš ceļo pa Āfriku un veido saturu soctīklos, nāvējoši notriec cilvēku 4
Zelenska padomnieks Arestovičs atklāj, ka domā kandidēt uz Ukrainas prezidenta amatu – taču ir viens nosacījums 10
Pievienot komentāru