foto: Pexels.com
Arī šogad būs pieejama valsts apmaksāta mediācija ģimenes strīdos
Attēls ilustratīvs.
Sabiedrība
2022. gada 14. janvāris, 14:26

Arī šogad būs pieejama valsts apmaksāta mediācija ģimenes strīdos

Jauns.lv / LETA

Arī šogad turpināsies programmas "Mediācija ģimenes strīdos" īstenošana, lai sniegtu bezmaksas atbalstu ģimenēm strīdu gadījumos, kas skar bērnu intereses.

Tieslietu ministrija informēja, ka ģimenes varēs izmantot piecas valsts apmaksātas mediācijas stundu sesijas, bet gadījumos, ja ģimenei ir trūcīgā vai maznodrošinātās ģimenes statuss - septiņas valsts apmaksātas mediācijas stundu sesijas.

Programmas laikā personām iespējams saņemt sertificēta mediatora pakalpojumus, lai risinātu ar bērnu interesēm saistītus strīdus, piemēram, saskarsmes jautājumus, bērna pastāvīgās dzīvesvietas noteikšanu, uzturlīdzekļu apmēra, vai maksāšanas kārtības noteikšanu, vecāku attiecību risināšanu un savstarpējās komunikācijas uzlabošanu.

Ģimenēm tik sniegts valsts apmaksāts mediācijas pakalpojums piecus stundu apjomā, personām ar trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu - septiņu stundu apjomā. Kopumā projekta ietvaros no valsts līdzekļiem pieejams finansējums 400 strīdu risināšanai. Papildus norādāms, ka mediācija var norisināties arī attālināti, izmantojot tiešsaistes rīkus.

Sertificētu mediatoru padomes tīmekļa vietnē "www.sertificetimediatori.lv" var iepazīties ar sertificētu mediatoru sarakstu, kuri sniedz konsultācijas programmas ietvaros, tai skaitā, sertificētu mediatoru sarakstu, kuri strādā attālināti tiešsaistē, kā arī vispārēju informāciju par bezmaksas mediācijas procesu ģimenes strīdos.

Pērn uzsāktas 273 mediācijas, no tām 57% izbeigtas ar pilnīgu vai daļēju vienošanos, 17% - nav izbeigtas, jo turpinās mediācijas process, un 26% - izbeigtas bez vienošanās. Mediācijās visbiežāk tika risināti strīdi par: bērnu aizgādību, bērnu audzināšanas jautājumiem, saskarsmi ar bērniem, jautājumiem saistībā ar uzturlīdzekļiem, vecāku attiecībām un savstarpējo komunikāciju. Visaktīvāk mediācijas pakalpojumus izmantoja Rīgas reģiona iedzīvotāji, savukārt kūtrāk - Latgales. Programmā mediācijas pakalpojumus sniedza 36 sertificētie mediatori.