Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šoseja. (Foto: LETA)

Autovadītājiem Vidzemē jāuzmanās no ceļu apledojuma

Sabiedrība
2021. gada 10. novembrī 07:54 2021. gada 10. novembrī 07:54
  Jauns.lv / LETA
Šorīt apledojuma un sniega dēļ vietām uz Siguldas šosejas (A2) un reģionālajiem autoceļiem Vidzemē ir apgrūtināta braukšana, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Slidenie ceļa posmi tiek kaisīti ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 27 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir Siguldas šosejas (A2) posmā Vireši-Veclaicene. Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Alūksnes, Gulbenes un Madonas apkaimēs.

Mainīgos laikapstākļos braucēji aicināti būt īpaši piesardzīgiem. Svarīgi atcerēties, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo tā saucamo melno ledu, kas rodas, sasalstot kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā. Autovadītājiem jābūt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu zaudējumi Ukrainā sasniedz līdz 115 000 nogalināto un ievainoto 22
Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 6
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 7
Pievienot komentāru