Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
REUTERS/SCANPIX

Iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē "Moderna" vakcīnu

Sabiedrība
22. oktobrī 11:13 2021. gada 22. oktobrī 11:13
  Jauns.lv
Ņemot vērā Covid-19 epidēmijas apmērus un to, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji vakcinējas novēloti, ir būtiski izmantot vakcīnas "Spikevax" ("Moderna") spēju sniegt šobrīd zināmo labāko un noturīgāko aizsardzību, norāda Nacionālais veselības dienests (NVD).

Kā norāda NVD, par to, ka tieši šī vakcīna līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa, liecina gan zinātniskie pētījumi, gan pasaules reālās dzīves efektivitātes pārskati. "Jo īpaši šīs vakcīnas ierosinātā ievērojamā aizsardzība būtu svarīga senioriem un citām riska grupām," teikts NVD paziņojumā.

Saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu, tiek rekomendēts visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22. oktobra kā pirmo devu vakcinācijai izmantot "Spikevax" ("Moderna") vakcīnas, kā arī "Janssen" (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās "Janssen" devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt "Pfizer-BioNTech" ražoto vakcīnu "Comirnaty", atbilstoši IVP rekomendācijai, izmantot jauniešu vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai.  

Papildus senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmās strādājošo balstvakcinācijai, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc "AstraZeneca" un "Pfizer" vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc "Janssen" vakcīnas 1. devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot "Spikevax" vakcīnu.  

NVD informē, ka, sākot ar šonedēļu, arī izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar "Moderna" un "Janssen" vakcīnām, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta "Pfizer" vakcīna. 

Šobrīd Latvijas vakcīnu krājumos ir 430 407 vakcīnas un pašreiz notiek vakcīnu portfeļa strukturēšana atbilstoši pieprasījumam. 

Līdz gada beigām plānotas 1423542 vakcīnu piegādes. 

Citi šobrīd lasa

VIDEO: no lidmašīnas uz Centrālcietumu. Eiropola meklētais Gatis Zvingulis izdots Latvijai 1
"Tu esi viena no labākajām!" Timma publicē foto ar sievas jaunāko meitu, kuru viņa nedrīkst rādīt soctīklos
Aiztur personu grupu par nelikumīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu izsniegšanu
Pievienot komentāru

Вот так новости! Александр Градский женился на Марине Коташенко за месяц до смерти

Почему Елизавета II выбрала в мужья самого бедного принца во всей Европе?