Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: kāds iedzīvotājs nepakļaujas mājsēdei

Sabiedrība
21. oktobrī 23:03 2021. gada 21. oktobrī 23:03
  Jauns.lv
Latvijā ir sācies pirmais mājsēdes vakars, kad no plkst.20 līdz 5 no rīta dzīvesvietu nakts laikā varēs pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos, taču izrādās ir cilvēki, kuri mājsēdi neievēro, šovakar konstatēja Jauns.lv.

Kā novēroja Jauns.lv, policija ar personu veica preventīvas pārrunas. Iedzīvotājs attaisnojās, ka ir atceļā no darba un nav dzirdējis par pašapliecinājuma nepieciešamību.

Jau vēstīts, ka Latvijā sācies pirmais mājsēdes vakars, kad no plkst.20 līdz 5 no rīta dzīvesvietu nakts laikā varēs pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos, paredz Ministru kabineta apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Grozījumi rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" paredz, ka jebkurai personai būs aizliegums naktī no plkst.20 līdz 5 pārvietoties, ja cilvēks nevarēs uzrādīt aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu, kas ir pieejams Valsts policijas mājaslapā.

Pašapliecinājumu var aizpildīt rakstiski brīvā formā, proti, drukātā formātā gan uz mājaslapā norādīta veidlapas parauga, gan pēc minētā piemēra uz baltas lapas, vai elektroniski savā viedierīcē.

Izņēmumi tiks attiecināti uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās, vai veic darba vai dienesta pienākumus, kuras pārvietojas, lai saņemtu psiholoģisko atbalstu, ārstniecības pakalpojumus, tai skaitā vakcinācijas pret Covid-19 infekciju, vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpi, vai veiktu diennakts aptiekas apmeklējumu.

Tāpat naktī pārvietoties ārā drīkstēs personas, kam nepieciešama nokļūšanai līdz pasažieru pārvadājumu sniegšanas vietai lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā vai no tām.

Gadījumā, ja cilvēkam mājsēdes laikā uz lidostu jādodas pakaļ ieceļotājam, tad jābūt līdzi aizpildītam pašapliecinājumam, personu apliecinošam dokumentam, kā arī ieceļotāja lidmašīnas biļetes kopijai.

Citi šobrīd lasa

Vienreizēji pabalsti tiks piešķirti bērniem, senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti ar alternatīvās personas statusu
Par mirušu atzīta vīrieša radinieki Indijā ierodas morgā un konstatē šausminošu mediķu nolaidību
Saulkrastos nozāģēts simtgadīgs mežs; iedzīvotāji sašutuši 2
Pievienot komentāru

Лайма Вайкуле показала, как тяжелая болезнь изменила певца Андрея Данилко

"Никто не знает, что у меня в душе": пропустивший похороны Градского Билан показал фото на его могиле 1