Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Stradiņa slimnīca vērsusies policijā par iespējamiem viltus vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātiem

Sabiedrība
13. oktobrī 16:42 2021. gada 13. oktobrī 16:42
  Jauns.lv / LETA
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS) vērsusies Valsts policijā par iespējamiem viltus vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātiem.

Slimnīcā aģentūrai LETA apstiprināja, ka ir vērsusies policijā par pāris viltus vakcinācijas sertifikātu esamību. Slimnīcā iepriekš ieradās pāris it kā pret vīrusu vakcinēti pacienti, taču šaubas par vakcinācijas esamību slimnīcas personālam radīja pacienta smagā saslimšanas gaita.

Jau ziņots, ka kopš augusta tiesībsargājošās iestādes izmeklē vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju. Augustā Valsts policija paziņoja, ka tobrīd trīs kriminālprocesos aizturētas personas, tostarp trīs mediķi, kuri organizējuši vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju vairākiem simtiem iedzīvotāju. Šajās lietās pirmos sertifikātus Nacionālais veselības dienests (VDD) pēc policijas saņemtās informācijas ir anulējis.

Saistītās ziņas

"Dēls uzdāvina mātei nāvi," - sieviete komentē, kāpēc vērsās policijā par viltotu Covid-19 sertifikātu
Pēdējās nedēļas laikā miruši divi Covid-19 pacienti, kuriem bijuši vakcinācijas sertifikāti; šos gadījumus izmeklē policija
Plāno uzlabot Krimināllikuma regulējumu sodiem par vakcinācijas sertifikātu viltojumu

Tāpat papildus policija sākusi vēl vairākus jaunus kriminālprocesus par iespējamu fiktīvu vakcināciju un medicīnas jomas pārstāvju kukuļošanu vakcinācijas sertifikātu iegūšanai. Viens no šiem jaunajiem kriminālprocesiem ir par iespējamu sertifikātu viltošanu Vidzemes reģionā. "ReTV" nesen ziņoja, ka Vidzemes slimnīcā no Covid-19 mirusi kāda persona, kura, iespējams, bija ieguvusi viltotu sertifikātu par vakcinēšanos, un šajā slimnīcā pašlaik ārstējas vairākas personas ar nelegāli iegūtiem dokumentiem.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban ir viens kriminālprocess par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem vakcinācijas pret Covid-19 procesā.

Tikmēr Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras nesen piemērojusi 1500 eiro naudas sodu kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai. Arī šo lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja KNAB.

Citi šobrīd lasa

Vai šajos Ziemassvētkos ciemoties pie nevakcinētiem radiniekiem un draugiem? Piecu ģimeņu stāsti 3
"Aborti ir vīriešu vieglprātīga attieksme pret dzīvi." Intervija ar Ingrīdu Circeni
Trūkst pedagogu, nenotiek stundas. Nozare ir lielas krīzes priekšā 9
Pievienot komentāru

Молодая жена оставила Градского на сиделку перед смертью

Шоу продолжается: пропустивший похороны Градского Билан нелепо оправдался