Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA (Paula Čurkste))

Koalīcija pozitīvi noskaņota par vienošanās panākšanu 2022.gada valsts budžeta jautājumā

Sabiedrība
2021. gada 20. septembrī 22:29 2021. gada 20. septembrī 22:29
  Jauns.lv / LETA
Koalīcijas politiķi ir pozitīvi noskaņoti par virzību uz vienošanās panākšanu par 2022.gada valsts budžetu, liecina partiju pārstāvju teiktais pēc šodienas kopējās sanāksmes.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc koalīcijas sanāksmes atzīmēja, ka notiek darbs pie valsts budžeta 2022.gadam veidošanas un ka pamatmērķis ir veicināt turpmāku tautsaimniecības izaugsmi. Vaicāts sīkāk par budžeta veidošanas procesu, premjers norādīja, ka neredz kādus "klupšanas akmeņus" tā veidošanā, lai gan process ir sarežģīts.

Sarunas par budžetu ir koleģiālas un valdību veidojošās partijas nonāks pie kopsaucēja, šādu pārliecību pauda Ministru prezidents. Premjers arī norādīja, ka turpina ienākt pozitīvas ziņas par ekonomiku - bezdarbs turpina samazināties, algas un eksports palielinās un investīcijas turpina ienākt valstī.

"Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce norādīja, ka koalīcija sarunās par valsts budžetu ir orientēta uz kopīgas vienošanās panākšanu. Politiķis norādīja, ka budžeta sarunās jāņem vērā gan Covid-19 iespaids uz ekonomiku, gan valsts pārvaldes tuvākajos gados gaidāmie izaicinājumi.

Tāpat labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) sacīja, ka šodien koalīcijas sanāksmē ir sperts plats solis pretī tam, lai tiktu panākta vienošanās par nākamā gada budžeta aprisēm.

"Attiecībā uz budžetu mēs skārām arī vēl vienu jautājumu, kas skar valsts un pašvaldību darbinieku atalgojuma reformu. Iespējams, arī šajā saistībā tuvākajā laikā būs kādi lēmumi ar mērķi padarīt atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē saprotamāku, caurspīdīgāku un attiecībā uz privāto sektoru konkurētspējīgāku," skaidroja Eglītis.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: planējošs stirnu buks pārsteidz soctīklu lietotājus, daudziem pēc redzētā atkaras žoklis 2
Internetā par kosmiskām cenām tirgo biļetes uz Dailes teātra izrādēm ar Holivudas zvaigzni Malkoviču 2
37 gadu vecumā miris franču aktieris Gaspārs Uljē
Pievienot komentāru