RSU gandrīz visi medicīnas studenti ir "Covid-19 droši" un gatavi studijām klātienē
foto: Evija Trifanova/LETA
Rīgas Stradiņa universitātes Anatomikuma rekonstruētās telpas.
Sabiedrība

RSU gandrīz visi medicīnas studenti ir "Covid-19 droši" un gatavi studijām klātienē

Jauns.lv / LETA

Apzinot situāciju Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātē, secināts, ka gandrīz visi jeb ap 98% studiju programmas "Medicīna" studentu ir "Covid-19 droši", jo ir vakcinējušies vai izslimojuši Covid-19, informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

RSU gandrīz visi medicīnas studenti ir "Covid-19 d...

Līdz ar to RSU būs iespējams nodrošināt studiju procesu klātienē, tostarp ārstniecības iestādēs. Studiju process klātienē visās RSU fakultātēs sāksies šī gada 11.oktobrī.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons norādīja, ka studiju process RSU pandēmijas laikā neapstājās ne uz brīdi, pateicoties digitālajām platformām, modernai e-studiju videi, atsaucīgiem un adaptēties spējīgiem mācībspēkiem.

"Tomēr ilgtermiņā kvalitatīvas studijas veselības aprūpē iespējams nodrošināt klātienē, kas šajā situācijā nozīmē - tikai "Covid-19 drošiem" studentiem. Neviens nevēlas, lai Covid-19 skarts students inficē kādu hroniski slimu pacientu," sacīja augstskolas vadītājs.

Viņš norādīja, ka vīrusa pārnese var notikt ne tikai auditorijā, bet jebkur augstskolā - vestibilā, kafetērijā vai bibliotēkā. "Mums ir būtiski, lai viss mūsu kolektīvs, ne tikai Medicīnas fakultātes studenti, būtu vakcinējušies, šādi ievērojami samazinot Covid-19 izplatību," sacīja Pētersons, norādot, ka provizoriskā aptauja liecina, ka teju 95% RSU pasniedzēju ir vakcinējušies.

Ne vēlāk kā līdz 10.oktobrim apguvē klātienē var piedalīties personas arī ar testēšanas sertifikātu par negatīvu Covid-19 testu, kurš veikts pēdējo 48 stundu laikā, rezultātu, atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra testēšanas algoritmam. Šādā gadījumā studējošie testēšanas izmaksas sedz par saviem līdzekļiem.

Augstskolas vai koledžas, izvērtējot studiju programmas specifiku, ir tiesīgas organizēt klātienes studiju darbu tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Šādas programmas varētu būt tās, kas ir saistītas ar prakšu norisi publisko pakalpojumu sniegšanas vietās, piemēram, veselības un sociālās aprūpes iestādēs.

Augstskolas un koledžas, izvērtējot epidemioloģisko situāciju un ņemot vērā studiju programmas specifiku, ir tiesīgas pieņemt pamatotu lēmumu par studiju programmas kursa vai moduļa daļu pilnīgu vai daļēju norisi attālināti, nodrošinot studiju kvalitātes līmeņa nesamazināšanos. Pieņemot šādu lēmumu, studiju programmu direktori kopā ar studiju virzienu vadītājiem vienojas par studiju programmas kursa vai moduļa daļu pilnīgu vai daļēju norisi attālināti.