Baltijas ceļa 32. gadadienai laiž klajā 749 eiro vērtu zelta medaļu
Atzīmējot Baltijas ceļa 32. gadadienu, uzņēmums “Latvijas Monētu nams” laidis klajā īpašu medaļu, kas kaldināta no ētiski iegūta zelta. Medaļas tirāža izplatīšanai Baltijas valstu tirgos būs 100 vienības, turklāt katra medaļa ir individuāli numurēta.
“Ētiski iegūto zeltu izmantojam tikai īpašos gadījumos. Šis zelts simbolizē atbildīgu uzņēmējdarbību un apzinātu zelta izmantošanu. Esam gandarīti, ka Baltijas ceļa gadadienai izdevies radīt ilgtspējīgu atceres simbolu,” norāda Gints Rijnieks, “Latvijas Monētu nams” mārketinga un tirdzniecības vadītājs.
Baltijas ceļam veltītās medaļas aversā attēlots ķiršu koks. Tā lielākie ziedi simbolizē Baltijas valstu galvaspilsētas, bet mazākie – pilsētas, kurām cauri vijās cilvēku ķēde. Zem ķiršu koka redzami rokās sadevušies cilvēki, vēl zemāk izkalts Baltijas ceļa datums. Gar medaļas jostu četrās valodās iekalts teksts “Baltijas ceļš”. Medaļas reversā iegravēta karte ar izceltām Baltijas valstīm, bet centrā iekalts Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas datums, savukārt zem tā – parakstītāju paraksti.
Medaļa izkalta no ētiski iegūta 999,9/1000 proves zelta un tai ir augstākā “proof” kaldināšanas kvalitāte. Tās diametrs – 18 mm, masa – 3,11 g. Medaļas cena – 749 eiro.
“Latvijas monētu nams” medaļu no ētiski iegūta zelta Latvijā izlaiž otro reizi – pirmā medaļa bija veltīta Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas simtgadei. Uzņēmums izplata arī oficiālās Francijas valsts monētu kaltuves “Monnaie de Paris” monētas, kas arī tiek izkaltas no ētiski iegūta zelta.
Numismātikas izstrādājumu tirdzniecības starptautiskā uzņēmumu grupa “Samlerhuset Group”, kuras sastāvā ir arī “Latvijas Monētu nams”, sadarbojas ar Atbildīgas ieguves aliansi (angl. Alliance for responsible mining) un ar katru gadu saviem izstrādājumiem nodrošina arvien vairāk ētiski iegūta zelta. Tas ir sertificēts zelts no nelielām ieguves organizācijām, kas atbilst Alianses izveidotajam standartam.
“Samlerhuset Group” atbalsta šo iniciatīvu vairāku būtisku iemeslu dēļ – tas pozitīvi ietekmē zeltraču kopienas, uzlabojot viņu dzīves un darba apstākļus, mazina ieguves ietekmi uz vidi, tostarp zelta izcelsme ir viegli izsekojama un ekoloģiska.
Ētiski iegūta zelta kustību atbalsta tādi globālie preču zīmoli kā “Chopard” un “Kering”, no šāda zelta tiek izgatavoti arī nozīmīgi apbalvojumi – Zelta palmas zars un Nobela miera prēmijas medaļa, kas tiek kaldinātas Norvēģijas monētu kaltuvē, kura arī ietilpst “Samlerhuset Group” uzņēmumu grupā.