foto: LETA
Kaminski atkārtoti ievēlē par LPS vadītāju
Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.
Politika
2021. gada 20. augusts, 14:43

Kaminski atkārtoti ievēlē par LPS vadītāju

Jauns.lv / LETA

Šodien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 31.kongresā atkārtoti par LPS vadītāju uz četriem gadiem ievēlēja līdzšinējo vadītāju Gintu Kaminski.

Kaminskis bija vienīgas kandidāts uz šo amatu.

Par Kaminska kandidatūru bija nodotas 86 balsis, bet pret - četras balsis.

Pēc ievēlēšanas Kaminskis pauda, ka tikai kopā var paveikt būtiskas lietas. "Ja būs atbalsts no visiem, tad LPS viedokli varēs aizstāvēt sarunās ar Ministru prezidentu un ministrijām," teica Kaminskis.

Kaminskis uzsvēra, ka pašvaldības un to vadītāji ir tie, kas darīs visu lai pašvaldības būtu stabilas.

LPS valdē turpmāk darbosies Kaminskis, viņa vietnieki Jelgavas mērs Andris Rāviņš (LZS) un Valkas mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija), kā arī Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (Kuldīgas novadam), Bauskas mērs Aivars Okmanis (NA), Balvu mērs Sergejs Maksimovs (Latgales partija), Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Valdē darbosies Ādažu mērs Māris Sprindžuks (LRA), kurš pārstāvēs Pierīgas novadus, kas veido Rīgas metropoles areālu, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (LA), kurš pārstāvēs pašvaldības, kurām ir noteikts reģionālās attīstības centru statuss, Limbažu novada mērs Dagnis Straubergs (LRA) - pašvaldību, kurām ir noteikts reģionālās attīstības centru statuss pārstāvis, Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Gladkins ("Valmierai un Vidzemei"), kas pārstāvēs Vidzemes plānošanas reģionu, Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP), kurš pārstāvēs Kurzemes plānošanas reģionu.

Kā aģentūru LETA informēja LPS, pagaidām valdē nav iecelti trīs plānošanas reģionu - Zemgales, Latgales un Rīgas attīstības padomes pārstāvji, jo šie kandidāti no attīstības padomēm vēl nav izvirzīti.

Par LPS darbības stratēģisko mērķi ir noteikts panākt Latvijas iedzīvotāju vietējo un reģionālo interešu pilnīgāku pārstāvību, nostiprinot pašvaldību demokrātiju un pašvaldību institūciju veiktspēju, kā arī veicinot iedzīvotāju līdzdalību publiskajā pārvaldē. 

Savukārt stratēģiskie uzdevumi paredz nostiprināt pašvaldību autonomiju un patstāvību, stiprināt un attīstīt tās. LPS mērķis ir kļūt par ietekmīgu un pamanāmu viedokļa līderi, stiprināt organizācijas un pašvaldību kapacitāti un kompetenci, kā arī īstenot uz uzticēšanos vērstu sadarbību ar partneriem.

LPS Statūtos tika apstiprināti grozījumi, kas paredz, ka turpmāk LPS biedru kongress tiks rīkots ne retāk kā reizi četros gados, bet Domes sēdes - ne retāk kā reizi divos gados līdzšinējo četru reižu vietā. 

Tāpat tika atbalstīts priekšlikums mainīt LPS priekšsēža pilnvaru termiņu - turpmāk tas būs no ievēlēšanas brīža līdz LPS biedru kongresam, kas tiek organizēts pēc kārtējām pašvaldību vēlēšanām.

Kaminski pirmo reizi LPS vadītāja amatā ievēlēja 2017.gadā. Līdz tam viņš ilgus gadus bija Auces pilsētas un novada pašvaldības deputāts un domes priekšsēdētājs.

Arī šogad Kaminskis kandidēja pašvaldību vēlēšanās, tika ievēlēts Dobeles domē, kur viņa pārstāvētais Latvijas Zemnieku savienības saraksts ieguva visvairāk vietu, taču pie varas pašvaldībā netika.