Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com

Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem 4

Tava izglītība
25. jūlijā 20:18 2021. gada 25. jūlijā 20:18
  Jauns.lv / LETA
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) sagatavojusi kalendāru, kas palīdzēs izrēķināt vakcinēšanās termiņus tiem pedagogiem un izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri vēlas iegūt imunitāti līdz 1.septembrim jeb jaunā akadēmiskā gada sākumam.

Kā liecina IZM publiskotā informācija, kalendārā ietvertas visas Latvijā pieejamās bezmaksas vakcīnas pret Covid-19, minēti precīzi intervāli starp pirmo un otru vakcinēšanos, kā arī laiks, pēc kura tiek iegūta pilna imunitāte pret Covid-19 vīrusu.

IZM pauž, ka ikviens cilvēks, kurš vakcinējas pret Covid-19, rūpējas ne vien par savu veselību, bet pasargā arī līdzcilvēkus. "Tā ir arī iespēja iesaistīties, lai veicinātu visas kopienas un sabiedrības veselību un dzīves kvalitāti, kā arī sekmētu drošāku klātienes mācību procesu, sākot no 1.septembra," norāda ministrija.

Lai iegūtu vakcinācijas imunitāti līdz septembrim, pedagogi un izglītības iestāžu darbinieki līdz 16.augustam var vakcinēties ar "Johnson&Johnson" vakcīnu "Janssen" izbraukumos visā Latvijā. Izglītības iestāžu pārstāvji tiek aicināti apkopot informāciju par izbraukuma vakcinācijas nepieciešamību, aizpildot IZM izstrādātu anketu. Pēc šīs vakcīnas saņemšanas pēc divām nedēļām izstrādājas pilnīga imunitāte.

Tāpat izglītības iestāžu darbinieki līdz 28.jūlijam var vakcinēties arī ar "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu "Comirnaty" vakcinācijas kabinetos visā Latvijā. Pieteikšanās iespējama vietnē "www.manavakcina.lv", zvanot pa tālruni 8989, vai pie sava ģimenes ārsta. Vakcinēšanās intervāls starp abām devām ir 21 diena, papildus ir nepieciešamas 15 dienas pēc otrās devas, kad izstrādājas pilnīga imunitāte.

Saeimā nonācis likumprojekts, kas paredz, ka darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15.septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu. Tāpat vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs.

Citi šobrīd lasa

Debesīs izsmidzināta inde un Kariņa uzsūtīts lietus: sestdienas protesta dalībnieki gatavojas episkai cīņai ar kliķi 70
Pēc vairāk nekā 30 000 sieviešu ziņojumiem britu imunoloģe aicina izmeklēt iespējamu Covid-19 pošu blakni 7
Pēc māsas nāves no vakcīnu atbalstītāja kļuva par skeptiķi
Skatīt visus komentārus

Похудевший и сделавший пластику юморист "Кривого зеркала" показал новую возлюбленную

"Бедный Ваня": подписчики Ваенги возмущены издевательствами певицы над сыном