Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
BKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa. (Foto: Ekrānuzņēmums)

BKUS piedzīvo nenormālu ar infekcijas slimībām sasirgušu bērnu pieplūdumu 1

Sabiedrība
22. jūlijā 08:59 2021. gada 22. jūlijā 08:59
  Jauns.lv / LETA
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) patlaban piedzīvo nenormālu ar dažādām infekcijas slimībām sasirgušu bērnu pieplūdumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina BKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa.

Inficēto pacientu skaits ir ārkārtīgi liels - ja citus gadus vasaras dienā slimnīcā nonāca līdz 80 bērniem, tad aizvadītajā nedēļā dienā slimnīcā palīdzība meklēta pat 250 bērniem, stāstīja Bārzdiņa, piebilstot, ka šāda situācija ir apgrūtinājums kā bērniem un vecākiem, tā arī slimnīcas personālam, jo ļoti pieaug slodze.

Šādu strauju pacientu pieaugumu Bārzdiņa skaidroja gan ar "brīvlaišanu" no ierobežojumiem, kad cilvēki pat neprātīgi uzvedas, "metoties dzīvē", gan arī ar "infekciju izolēšanos" laikā, kamēr cilvēki distancējās un netikās.

Pārsvarā patlaban slimnīcā nonāk bērni ar zarnu trakta infekcijām. Bārzdiņa norādīja, ka cilvēki neievēro normālas higiēnas prasības, ilgstoši uzturas pludmalē, nedomā, ka līdzi paņemtais ēdiens saulē bojājas, vecāki nepadomā, ka bērni nevar tik ilgi atrasties saulē, un tad nonāk slimnīcās dehidratējušies, vemjoši bērni.

BKUS intensīvajā terapijā nonāk bērni ar dažādām smagākām traumām, kas gūtas gan ceļu satiksmes negadījumos, gan gūstot apdegumus. Bārzdiņa mudināja līdzcilvēkus būt atbildīgākiem un vērīgākiem, ja, piemēram, pludmalē tiek pamanīts bērns, kurš izskatās nepieskatīts.

"Netiek lietotas ķiveres, aizsardzības līdzekļi. Ir nopietni apdegumi, kur mēģināts eksperimentēt ar dažādām lietām. Tāpat ir slīkšanas, bet diemžēl šie bērni līdz mums nav nonākuši, jo viņi gājuši bojā notikuma vietā, turklāt tas notiek daudzu cilvēku klātbūtnē. Būtu tikai normāli, ja cilvēki pavaicātu arī svešiem bērniem, ja izskatās, ka bērns palicis nepieskatīts. Ir jāatmet kūtrums un jāprasa bērnam. Arī pats bērns ar latviešu kūtrumu pieturēs asariņu, nevienam neprasīs palīdzību un meklēs savus vecākus," pauda BKUS pārstāve.

Citi šobrīd lasa

Darba devēji gatavi cīnīties par labiem brigadieriem; alga ievērojami pārsniedz vidējo 10
FOTO: sabiedrībā pazīstami cilvēki iestudējuma "Ferdinands un Luīze" pirmizrādē 5
Kā dzīvo Stīva Džobsa jaunākā meita, kura mantojumā no bagātās mātes nesaņems ne graša 1
Pievienot komentāru

Молодая бабушка Ирина Круг впервые показала внучку

Завещание принца Филиппа будет засекречено на 90 лет, чтобы защитить королеву