Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Domājot par bezpilota kaujas lidaparātu iegādi, Ārlietu ministrija izskatījusi arī Turcijas privātās kompānijas "Baykar" piedāvājumu. (Foto: AFP/Scanpix)

FOTO: aizsardzības ministrija lūko iegādāties Turcijas kaujas dronus “Bayraktar TB2” 2

Sabiedrība
10. jūnijā 05:27 2021. gada 10. jūnijā 05:27
 
Edvīns
Rakickis
| Jauns.lv
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) pirmdien un otrdien bija devies vizītē uz Turciju, kur tikās ar Turcijas ārlietu ministru Mevlutu Čavušoglu un aizsardzības ministru Hulusi Akaru, lai pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību aizsardzības jomā.

Papildus tam Pabriks apciemoja arī Turcijas privāto aizsardzības tehnoloģiju izstrādātāju “Baykar”, kas cita starpā ražo arī militāros bezpilota lidaparātus “Bayraktar TB2”.

Aizsardzības ministrijā Jauns.lv skaidroja, ka šobrīd ministrija izskata iespējas iegādāties šādus dronus Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, un tiek aplūkots arī NATO ietilpstošās Turcijas valsts privātās kompānijas piedāvājums.

Ministrijas Preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze informēja, ka, iepērkot šādu bruņojumu, būtiski ministrijas ieskatā esot nodibināt attiecības ar izstrādātāju, kas dotu iespēju šajā procesā nosacītā kapacitātē piedalīties arī pašmāju ražotājiem.

Lai apzinātu NBS iespējas bezpilota vadāmo kaujas lādiņu, kā arī saistīto bezpilota lidaparātu pretdarbības spēju turpmāku attīstību realizēt sadarbībā ar nacionālajām pētniecības iestādēm un vietējiem uzņēmējiem, Aizsardzības ministrija un NBS, sadarbībā ar uzņēmumu LMT, šī gada 29. martā rīkoja attiecīgajai jomai veltītu inovāciju pasākumu.

Poļi jau paziņojuši, ka pirks

Zināms arī, ka maijā par 24 kompānijas “Baykar” dronu “Bayraktar TB2” iepirkšanu paziņoja Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.

Polija tādējādi ir kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsti, kura publiski ir izziņojusi gatavību iepirkt kaujas bezpilota lidaparātus no Turcijas.

Savukārt Turcija lūko iegūt arvien lielāku šī tirgus daļu jau tuvākā nākotnē.

Šobrīd par potenciālajiem klientiem tiek uzskatītas arī tādas valstis kā Ungārija, Albānija, Baltkrievija, Lielbritānija, Bulgārija un Čehija, teikts Turcijas valdību atbalstošā laikraksta “Daily Sabah” interneta versijā Dailysabah.com.

Iepriekš Turcijas firmas ražotie bezpilota lidaparāti izmantoti Sīrijā, Lībijā un Kalnu Karabahā.

Līdz šim Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības sfērā ir bijusi saistīta ar militāro izglītību un apmācībām.

Aizsardzības ministrijas un NBS pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Saistītās ziņas

Turcija nosoda "nelikumīgo" Latvijas parlamenta deklarāciju par armēņu genocīdu
Čehijas prezidents atvainojas par NATO triecieniem Serbijai un Kosovai
NBS komandieris: "Armijas vājā vieta ir bruņutransportieru trūkums" 4

Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā.

Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām.

Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm.

Citi šobrīd lasa

Šokējošs nozieguma atrisinājums: atraitnis raudāja pie sievas kapa, bet viņa alibi izgāza viedpulkstenis
Kājiņas kā modelei: 88 gadus vecā seriāla "Dinastija" zvaigzne pārsteidz ar brīvdienu fotogrāfijām 5
FOTO: Urzula fon der Leiena savā vizītē Rīgā aplūko trolejbusu 14
Skatīt visus komentārus

13 лет спустя: как сейчас выглядят звезды сериала "Универ"

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас