Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. (Foto: LETA (Zane Bitere))

Pavļuts: ārvalstnieku vakcinācija Latvijā jau notiek

Sabiedrība
17. maijā 17:06 2021. gada 17. maijā 17:06
  Jauns.lv / LETA
Ārvalstnieku vakcinācija Latvijā jau notiek, preses konferencē žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), uzsverot, ka ir veikti nepieciešamie grozījumi likumdošanā un ārvalstnieku vakcinācija notiek tāpat, kā citās valstīs, kur tiek potēti mūsu valstspiederīgie.

"Kad Latvijā vakcinācija vēl nebija sākusies, piemēram, vēstnieki, diplomāti un citas nozīmīgas personas saņēma vakcīnas pret Covid-19 tajās valstīs, kurās viņi uzturējās," skaidroja veselības ministrs.

Pavļuts norādīja, ka arī Latvija seko šo valstu pēdās - valstī tiek vakcinēti ne tikai Latvijas pilsoņi un Latvijas valstspiederīgie, Latvijā vakcinē un tiks vakcinēti arī tie cilvēki, kas Latvijā strādā un maksā nodokļus. Tāpat vakcinēti tiks cilvēki, kas Latvijā mācās, uzrādot studējošo apliecību.

Vakcīnu pret Covi-19 varēs saņemt arī personas ar pastāvīgajām vai termiņuzturēšanās atļaujām, ārvalstu diplomātiskā korpusa darbinieki un viņu ģimenes locekļus, kā arī bēgļi un patvēruma meklētāji.

Pavļuts norādīja, ka pieteikšanās uz vakcīnu norit pēc vien un tā paša algoritma. Pieteikties var caur tīmekļvietni "Manavakcina.lv", ja ārvalstniekam Latvijā ir piešķirts personas kods un ir iespēja autorizēties ar elektroniskiem līdzekļiem, proti, ar internetbanku.

Cita alternatīva ir zvans uz telefona numur 8989. Vēl viens veids, kā ārvalstnieks varētu saņemt vakcīnu ir sadarbībā ar vakcinācijas iestādēm, veicot kolektīvā pieteikuma procedūru, kas izpaužas, kā sazināšanās ar vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju, kuru var atrast Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē, atbilstoši teritorijai.

Citi šobrīd lasa

Krievijā iesmej par Habarovskas gubernatora svēto inaugurācijas ceremoniju
33 gadi uz neapdzīvotas salas un svētlaimes beigas. Ko tagad dara par Itālijas Robinsonu Krūzo dēvētais vientuļnieks?
Pakāpeniski pieaug ar Covid-19 inficēto slimnīcu darbinieku skaits 6
Pievienot komentāru

СМИ: Ларисе Гузеевой перельют плазму донора, переболевшего коронавирусом

"Это публичная пощечина!": как Ангелина Вовк пережила предательство Пугачевой и едва не умерла из-за внематочной беременности