Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem.

Fonda "Mākslai Vajag Telpu" Vasaras Mājā atklās Kristas Dzudzilo izstādi

Kultūra
2015. gada 12. augustā 12:09 2015. gada 12. augustā 12:09
 
Ceturtdien, 20. augustā, fonda Mākslai Vajag Telpu Vasaras Mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās mākslinieces Kristas Dzudzilo izstādi. Tās ietvaros būs skatāms videodarbs “Skaidrība”.

Videodarbu “Skaidrība” māksliniece traktē kā iespējamo sarunas sākumu ar Džemmu Skulmi, atklājot savu personisko pozīciju attiecībā pret mākslu un patiesību. Džemma Skulme ir Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju.


Krista Dzudzilo (1989) ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē un šovasar aizstāvējusi maģistra darbu Vizuālās komunikācijas apakšnozarē. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 2007. gada. Aizvadījusi vairākas personālizstādes; divas no tām tandēmā ar dzīvesbiedru, scenogrāfu Reini Dzudzilo. Pēdējā no tām – “Viena skatītāja apmeklējums” – bija skatāma LNMM izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā šī gada pavasarī. Tandēmā ar Reini strādā arī kā kostīmu māksliniece teātrī un operā. Bijusi nominēta Spēlmaņu nakts balvai par tērpiem izrādei “Vasarnieki” (2014) Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Ceturtdien, 13. augustā, pulksten 18.00 notiks mākslinieka Raita Hroloviča autorvakars, bet viņa izstāde - instalāciju, kas rada simbolisku tiltu starp skatītāju un dabas procesiem, būs apskatāma līdz 19. augustam. Savukārt sestdienās laikā no 11.00 līdz 14.00 sadarbībā ar “BIKIBUKS” un bērnu kultūras prjektu “Garā Pupa” notiek radošās darbnīcas bērniem, kurās bērni var veidot savu īpašo grāmatiņu un zīmēt ilustrācijas, kā arī stādīt garo pupu. Visu pasākumu apmeklēšana ir bez maksas.

Vasaras Māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. No konteineriem veidotā mākslas telpa veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Vasaras mājas izstāžu kuratore ir Elīna Sproģe, tās grafisko dizainu veidojis Ģirts Reiniks.

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Pārbiedēti "Ryanair" pasažieri nofilmē baisu ainu 3
VIDEO: "Kas, pie velna, tas ir?" Ukrainas karavīri kaujas zonā nofilmējuši neidentificētu diskveida objektu 1
Pievienot komentāru