Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sporta pils teritorija mazdārziņiem atvēlēta līdz 2023. gadam. (Foto: Ieva Leiniša/LETA)

Sporta pils mazdārznieki gatavojas sēt un stādīt

Runā Rīga
11. aprīlī 07:07 2021. gada 11. aprīlī 07:07
  Kas Jauns Avīze
Bijušās Sporta pils teritorijas mazdārziņu projektā patlaban noslēgti 140 līgumi ar pagaidu īrniekiem.

“Un vēl ik dienas saņemam e-pastus ar vēlmi īrēt dārzu,” teic idejas autore Renāte Prancāne. Patlaban rit gatavošanās pirmajai dārzkopības sezonai. Atvesti "Kronus" materiāli, no kuriem tiks gatavotas vairāk nekā 600 dārzu dobes un sarūpēta "Eko Zeme" augsne. Plānotas pirmās talkas, kuru laikā dārznieki paši iekārtos savus dārzus.

Rīgas dome projektu atbalstījusi vien idejiskā līmenī. “Diemžēl pagaidām esam saņēmuši idejisku atbalstu, bet ne finansiālu, taču ceram, ka mums izdosies aktualizēt urbāno dārzkopību Rīgā un ar pašvaldības atbalstu to attīstīt, lai šādu projektu Rīgā būtu vairāk,” uzsver Prancāne.

Sporta pils dārzi ir rīdzinieku veidots bezpeļņas projekts. Līdz 2023. gadam šeit atradīsies 150 īrei pieejamu mazdārziņu un ziedu pļavas kultūras un izglītības aktivitātēm. Teritorija būs publiski pieejama, tajā atradīsies arī atpūtas zona, to varēs apmeklēt, arī neīrējot dārziņu. Lai izvairītos no nelūgtiem viesiem, naktī teritorija būs slēgta.

Teritorijas īpašniece Rotermann Latvia pieder Igaunijā reģistrētai kompānijai "Invest Aktsiaselts". "Rotermann Group" Sporta pili nopirka 2007. gadā, iegādājoties Andra Šķēles meitām piederošo SIA "Centra attīstības uzņēmums" un "Projekts DM" kapitāla daļas. Darījuma summa nav atklāta, sniegta informācija, ka projektā plānots ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro. Ēku nojauca 2008. gadā, lai vietā celtu biznesa centru, taču projekts joprojām nav īstenots.

Citi šobrīd lasa

39 gadus vecais Uldis gandrīz zaudēja dzīvību muļķības dēļ 7
Ādamsona apcietināšana jeb kapteinis “Haizivs” uz āķa 14
Dānis Ēriksens Eiropas futbola čempionāta spēlē tiek hospitalizēts; mačā pēc pārtraukuma uzvar Somija 2
Pievienot komentāru

Кошмар в Дании на ЕВРО-2020: футболист Эриксен потерял сознание во время матча и оказался на волосок от смерти 1

Если бы не делали пластику: составлены фотороботы "честно постаревших" Пугачевой и Ротару