Lembergam "oligarhu lietā" piemēro aizdomās turētā statusu
Lembergs apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā KNAB viņu atzinis par aizdomās turēto. Savu vainu KNAB izvirzītajos pārmetumos viņš noliedz.
112
2015. gada 17. augusts, 19:16

Lembergam "oligarhu lietā" piemēro aizdomās turētā statusu

Jauns.lv

Tā dēvētajā oligarhu lietā Ventspils mēram Aivaram Lembergam (ZZS) piemērots aizdomās turētā statuss - viņu tur aizdomās par tirgošanos ar ietekmi, ziņo LTV.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šo informāciju ne noliedza, ne apstiprināja un no komentāriem atteicās.

Savukārt Lembergs apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā KNAB viņu atzinis par aizdomās turēto. Savu vainu KNAB izvirzītajos pārmetumos viņš noliedz.

Pēc LTV rīcībā esošajām ziņām, KNAB 2011.gada pavasarī secinājis, ka Lembergs tirgojies par atbalstu Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) kļūšanai par Rīgas brīvostas valdes locekli pēc tam, kad 2010.gada rudenī 10.Saeimā ievēlētais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers grasījās pamest amatu pašvaldībā un līdz ar to arī Rīgas brīvostā.

KNAB uzskatīja, ka sākotnēji Lembergs vēlējies, lai apmaiņā pret ZZS pārstāvja Viestura Silenieka balsojumu par Ameriku no amata tiktu atstādināts ilggadējais brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Taču šī prasība nav atbalstīta, un tā vietā Lembergs vēlāk esot pieprasījis, lai Rīgas brīvosta slēgtu reklāmas līgumu ar laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" izdevēju SIA "Mediju nams".

KNAB sākotnēji šo rīcību tulkoja kā kukuļošanas organizēšanu. Taču tagad Lemberga iespējamais noziegums acīmredzot klasificēts citādi.

Pēc Lemberga vārdiem, šādi pārmetumi esot absurdi, jo Ameriks kā Rīgas vicemērs ostas vadībā būtu nonācis jebkurā gadījumā.

Krimināllikums par tirgošanos ar ietekmi paredz sodu līdz pieciem gadiem cietumā.

Aizdomās turētā statuss šajā lietā piemērots arī politiķim Aināram Šleseram, savukārt šajā lietā izbeigts kriminālprocess pret Ameriku par kukuļdošanas mēģinājumu.

Tā dēvētā oligarhu lieta tika ierosināta 2011.gada maijā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Sākotnēji lietā bija iesaistītas un tiesiskais statuss piemērots 11 personām. KNAB veica kratīšanas vairākās vietās Latvijā, tostarp ietekmīgu politiķu īpašumos - Aivara Lemberga Puzes īpašumā, Rīgas domē un brīvostas pārvaldē, Tautas partijas līdera Andra Šķēles ģimenei piederošās SIA "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" (UVK) telpās un citos uzņēmumos.

Kratīšanas notika arī laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" izdevēja SIA "Mediju nams" telpās, kā arī toreizējā AS "Diena" kontrolpaketes īpašnieka Koziola kabinetā.


LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA