Skultes pagastu tomēr iekļaus Limbažu novadā
Saeima Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Skultes pagastu iekļaut Limbažu novadā.
Saeima iepriekš atbalstījusi, ka grozījumus galīgajā lasījumā skatīs 18.marta sēdē.
Likuma grozījumi rosināti, ņemot vērā Satversmes tiesas (ST) 12.marta spriedumu, ar kuru atzīts, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto likumā noteiktā Skultes pagasta iekļaušana Saulkrastu novadā neatbilst Satversmei.
"Šie ir minimālie grozījumi, lai iespējami ātri varētu Skulti iekļaut Limbažu novadā. Līdz pašvaldību vēlēšanām atlikuši trīs mēneši, rītdien sākas kandidātu sarakstu iesniegšana, tāpēc nekavējoties jābūt skaidrībai par to, kāda būs šo vēlēšanu teritorija," paudis Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce (AP).
Patlaban likums noteic, ka Skultes pagasts pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām ietilpst Saulkrastu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.
Komisijas sagatavotie grozījumi paredz, ka Ministru kabinets līdz nākamā gada 1.maijam Saeimai sniedz izvērtējumu un pētījumos balstītu informāciju par Saulkrastu novada attīstības potenciālu.
Protesta akcijas pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu
Protestējot pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, ceturtdienas rītā pie Saeimas bija pulcējušies aptuveni 100 cilvēku no Jaunjelgavas, Ventspils, Varakļānu, Limbažu, ...
Saulkrastu novada izvērtējumā būtu jāiekļauj tāda analīze, kas ļauj identificēt, vai Saulkrastu novads veidojas kā nozīmīgs reģiona kultūras vai ražošanas centrs ar attīstītu sociālo infrastruktūru, kur pieejami daudzveidīgi pakalpojumi, vienlaikus apskatot ostas un kūrorta attīstības potenciālu. Šāds izvērtējums kalpotu par pamatu iespējai nākamajā plānošanas periodā pārskatīt valsts attīstības plānošanas dokumentos noteiktos nacionālos un reģionālos attīstības centrus, teikts grozījumu anotācijā.
Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums noteic, ka Latvijā no 2021.gada 1.jūlija tiek izveidotas 42 administratīvās teritorijas - pašvaldības.