Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vīrietis ar koferi Vecrīgā. (Foto: LETA)

Pašizolācija aizvien jāievēro pēc atgriešanās no visām SPKC saraksta Eiropas valstīm, izņemot divas

Sabiedrība
5. martā 17:12 2021. gada 5. martā 17:12
  Jauns.lv / LETA
Pašizolācija joprojām jāievēro pēc atgriešanās Latvijā no visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, izņemot Vatikānu un Islandi, liecina no šodienas aktualizētais Slimību profilakses un kontroles centra veidotais saraksts.

Pašizolācijas slieksnis Latvijā patlaban ir noteikts 50 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Šis rādītājs ES un EEZ valstu vidū zemāks ir tikai Vatikānā un Islandē. Patlaban augstākā saslimstība ir Čehijā, kur tas ir 1395,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

Pašizolācija Latvijā joprojām jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur Sanmarīno, kurā ir otrā augstākā saslimstība Eiropā. Pašizolācija arī jāievēro, atgriežoties no Monako, Andoras, Igaunijas, Slovēnijas, Spānijas, Slovākijas, Francijas, Zviedrijas, Maltas, Luksemburgas, Nīderlandes, Lietuvas, Itālijas, Beļģijas, Austrijas, Šveices, Polijas, Ungārijas, Kipras, Rumānijas, Bulgārijas, Grieķijas, Vācijas, Horvātijas, Lihtenšteinas, Dānijas, Somijas un Norvēģijas.

Attiecībā uz valstīm, kas ir ārpus ES un EEZ, pašizolācija nav jāievēro, ceļojot no Ruandas, Dienvidkorejas, Taizemes, Singapūras, Jaunzēlandes un Austrālijas. Šīs valstis ir to vidū, no kurām ir atļauts šķērsot ES ārējo robežu.

Iebraucot Latvijā no citām sarakstos neminētām pasaules valstīm, ir jāievēro pašizolācija.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc pārmērīga tīrība mājās nemaz nav tik laba?
Dānijas izlases ārsts: medicīnas personāls ļoti ātri sniedza palīdzību
Drāma Dānijas futbolā: pasaule uzelpo, taču spēles varoņi netiks aizmirsti
Pievienot komentāru

"Хорошо, что не Гном Гномыч!": Яна Рудковская завела страницу в Instagram для младшего сына

"Она была очень светлой, доброй": фотомодель загадочно погибла в Турции после ссоры с местным бойфрендом