Sabiedrība
2021. gada 5. marts, 08:43

Profesors Briģis: pašlaik atvieglot Covid-19 ierobežojumus Latvijā būtu "samērā neprātīgi"

Jauns.lv / LETA

Pašlaik atvieglot Covid-19 ierobežojumus Latvijā būtu "samērā neprātīgi", lai arī ir redzama spēcīga retorika, ka ierobežojumus vajag mazināt un ļaut "dzīvot brīvāk", šādu viedokli TV3 pauda Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Briģa skatījumā, tieši pretēji - valdībai būtu drīzāk jāskatās, kurš būtu īstais brīdis, lai ierobežojumus pastiprinātu.

Eksperts uzsvēra, ka slimība joprojām aktīvi izplatās visā Eiropā, attiecīgi nav nekāda pamata cerēt, ka mēs būsim īpaši unikāli un spēsim tikt cauri sveikā ar mazākiem ierobežojumiem.

Profesors atzina, ka politiķi pašlaik ir sarežģītā situācijā, jo ir jāpieņem ļoti grūti un nepopulāri lēmumi. Viņš atzīmēja, ka sekmīgai cīņai pret Covid-19 ļoti kaitē politiķu nevienprātība. Ja diviem ģenerāļiem ir atšķirīgi viedokļi, ir grūti uzvarēt kaujā, - velkot paralēles ar militāro jomu, vērtēja Briģis.

foto: Ekrānuzņēmums
Profesors Ģirts Briģis atzina, ka politiķi pašlaik ir sarežģītā situācijā, jo ir jāpieņem ļoti grūti un nepopulāri lēmumi.

Universitātes pasniedzējs lielas cerības saista ar iespējami masveidīgu vakcināciju pret Covid-19.

Lūgts skaidrot, kāpēc Covid-19 jaunais britu celms ir bīstamāks, Briģis atzīmēja, ka inficēšanās ar to var notikt īsāka kontakta laikā. Tomēr cīņas principi arī pret šo paveidu esot nemainīgi un joprojām galvenais ir distancēšanās ievērošana.