Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Arī šonedēļ Vakcinācijas birojs plāno nodrošināt vidēji vismaz 2000 vakcinācijas epizožu dienā 2

Sabiedrība
2. martā 21:41 2021. gada 2. martā 21:41
  Jauns.lv / LETA
Tāpat kā pagājušajā nedēļā, arī šonedēļ Vakcinācijas projekta birojs plāno nodrošināt vidēji vismaz 2000 vakcinācijas epizožu dienā, apstiprināja Vakcinācijas birojā.

Patlaban vakcinācijas tempi tiekot salāgoti tostarp pēc Latvijā pieejamā vakcīnu daudzuma. Pagājušajā nedēļā, kad tika nolemts kāpināt šo tempu un nodrošināt ievērojami vairāk vakcinācijas epizožu, mērķis - vismaz 2000 vakcinēto dienā - tika sasniegts.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) žurnālistiem šajā sakarā norādīja, ka pagājušajā nedēļā vakcinācijas tempi bijuši līdz šim augstākie.

Jau ziņots, ka kopumā pagājušajā nedēļā vakcīnas pirmo vai otro devu kopumā saņēma 16 669 personas, kas ir vidēji 2381 cilvēki dienā, kas atbilst veselības ministrijas iepriekš publiski noteiktajam mērķim.

Aizvadītajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 1338 cilvēki, bet otro - 226, tādējādi kopumā pirmdien tikušas vakcinētas 1564 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Šāds potēšanas apjoms atpaliek no veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) apņemšanās nedēļā izpildīt "plānu 7x2000". Salīdzinoši līdz šim intensīvākās vakcinēšanas dienās Latvijā ir tikuši sapotēti vairāk nekā 4000 cilvēku.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 46 758 cilvēki, bet abas devas - 17 243 cilvēki. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1.janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši nepilni 2,47% iedzīvotāju, bet abas - 0,9%.

Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes joprojām kavējas un ir salīdzinoši nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Citi šobrīd lasa

Interesanta pieredze: rīdzinieks pamēģina izdzīvot ar 100 eiro mēnesī 21
VIDEO: ielūkojies kadros no Kaspara Kambalas kāzu dienas
Bezzubova slepkavība: aizturētas un apcietinātas vairākas personas
Skatīt visus komentārus

Папарацци "поймали" беременную Меган Маркл с сыном на прогулке в Лос-Анджелесе

Виктория Боня устроила танцы без белья, и это было большой ошибкой, ведь подписчики увидели все