Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Mājsēde" arī putniem. Mājputni jātur slēgtās telpās un jāievēro citi pasākumi
Vistas Brunavas pagastā. (Foto: LETA)

"Mājsēde" arī putniem. Mājputni jātur slēgtās telpās un jāievēro citi pasākumi

Sabiedrība
Vakar 11:11 2021. gada 23. februārī 11:11
  Jauns.lv
Valdība otrdien, 23.februārī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto grozījumu noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām, nosakot, ka mājputni jātur slēgtās telpās, novēršot kontaktu ar savvaļas putniem un dzīvniekiem, un jāievēro citi papildu biodrošības pasākumi novietnēs, kurās tur mājputnus.

Kā portālu Jauns.lv informēja ZM pārstāva Rūta Rudzīte, par slēgtu telpu uzskatāma kūts vai vieglākas konstrukcijas būve, kurai ir pamati vai to nav un kura no augšas un sāniem ir pietiekami labi pasargāta no savvaļas putnu, īpaši ūdensputnu, kā arī citu dzīvnieku piekļūšanas mājputnu turēšanas, dzirdināšanas un barošanas vietai. Telpa var būt norobežota ar smalku sietu un noklāta ar drošu ūdensizturīgu jumtu, kā arī tā var būt slēgta nojume.

Tiek arī aizliegta izbraukuma tirdzniecība ar mājputniem un inkubējamām olām, piedalīšanās tirgos, izstādēs, skatēs un citos pasākumos, kuros iesaistīti mājputni, aizliegts izmantot virszemes ūdenskrātuvēs iegūtu ūdeni mājputnu dzirdināšanai un aizliegta mājputnu izlaišana savvaļā medījamo putnu krājumu atjaunošanai.

Valdības noteikto ierobežojumu periodā darbiniekiem jālieto darba vai maiņas apģērbs un apavi, ko atļauts lietot tikai mājputnu turēšanas vietā.

Ierobežojumu periods sāksies līdz ar noteikumu stāšanos spēkā, un tā ilgums būs atkarīgs no epidemioloģiskās situāciju valstī, citās ES dalībvalstīs un tuvumā esošajās trešajās valstīs.

MK noteikumi "Grozījums Ministru kabineta 2015.gada 9.jūnija noteikumos Nr. 291 "Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām"" stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Saistītās ziņas

Krievijā vairāki cilvēki inficējušies ar putnu gripu
Ar augsti patogēno putnu gripu Latvijā saslimuši ne tikai gulbji
Arī Liepājā savvaļas ūdensputniem konstatēta augsti patogēnā putnu gripa

Citi šobrīd lasa

Sasirdzis Samantas Tīnas uzticamais draugs Skarabejs 2
Valsts policija brīdina: atkal jauns krāpniecības veids
Austrāliešu laikraksts nejauši publicē prinča Filipa nekrologu
Tēmas: Putnu gripa
Pievienot komentāru

"Две-три стирки в день и мытье посуды": Клуни рассказал о жизни на карантине с женой и детьми

Букингемский дворец прокомментировал состояние 99-летнего принца Филиппа