Rīgas Austrumu slimnīcā sāks darboties ķīmijterapijas zāļu jaucējroboti
foto: RAKUS
Sabiedrība

Rīgas Austrumu slimnīcā sāks darboties ķīmijterapijas zāļu jaucējroboti

Jauns.lv

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā Latvijas Onkoloģijas centrs ir uzsākta ķīmijterapijas zāļu jaucējrobotu darbības funkcionalitātes testēšana. Šobrīd jau ir veikti 80% no testēšanas apjoma, kas apliecina programmatūras un robotu iekārtu korektu darbību. Paralēli tiek īstenota arī personāla apmācība, lai iespējami ātrā laikā varētu sākt automatizētu ķīmijterapijas zāļu sagatavošanu onkoloģiskajiem pacientiem, informē RAKUS.

Rīgas Austrumu slimnīcā sāks darboties ķīmijterapi...

Rīgas Austrumu slimnīcā sāks darboties ķīmijterapijas zāļu jaucējroboti

„Esam gandarīti, ka spējām rast kompromisu un vienoties ar uzņēmumu „Kiro Grifols” par pasākumiem, kas veicami, lai atrisinātu domstarpības un īsā laikā pabeigtu projekta ieviešanu. Šobrīd projekta pabeigšanai no uzņēmuma „Kiro Grifols” puses ir piesaistīti visi nepieciešamie resursi. Plānots, ka jau marta vidū varēsim uzsākt automatizētu zāļu sagatavošanas procesu. Definējot iekšējos procesus, liksim iekārtām strādāt, tādējādi pārejot no manuāla zāļu sagatavošanas procesa uz pilnībā automatizētu! Ietaupīsim ne tikai laiku un personāla resursus, bet arī nākotnes perspektīvā - nodrošināsim terapiju ātrākā laikā un lielākam pacientu skaitam,” norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

RAKUS informē, ka iekārtu darbību pašlaik uzrauga spāņu uzņēmuma “Kiro Grifols” pārstāvji, kas piegādāja gan pašas iekārtas, gan arī izveidoja atbilstošu programmatūru, bez kuras ķīmijterapijas zāļu jaucēju robotu darbība nebija iespējama.

Onkoloģisko preparātu šķaidīšanas bloka izveides galvenais mērķis ir paaugstināt drošību gan pacientiem, gan arī medicīnas personālam, kas ikdienā gatavo šos medikamentus. Šīs tehnoloģijas nodrošina ne tikai precīzu medikamentu sajaukšanas sistēmu, bet arī garantē augstus drošības standartus. Ķīmijterapijā izmantotie medikamenti ir toksiski, tāpēc robotizētas sistēmas nodrošinās aizsardzību arī medicīnas darbiniekiem, kuri šobrīd ikdienā veic šo darbu manuāli.

Aseptiskām ķīmijterapijas jaukšanas iekārtām darbu vajadzēja uzsākt jau pērn, taču uzņēmuma sākotnēji piedāvātos programmatūras risinājumus nebija iespējams salāgot ar slimnīcas datu sistēmu. Šobrīd ar uzņēmumu „Kiro Grifols” ir panākta vienošanās un rasti risinājumi, lai jau tuvāko mēnešu laikā pilnībā automatizētu ķīmijterapijas zāļu jaukšanu onkoloģiskajiem pacientiem.