Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rācenis: slimnīcā situācija stabilizējas, vairs "nesmeļas ūdens mutē"

Sabiedrība
13. janvārī 11:03 2021. gada 13. janvārī 11:03
  Jauns.lv
"Varētu teikt, ka pēdējās dienās esam iegājuši stabilākā posmā. Šobrīd mūsu slimnīcas Covid-19 nodaļās vietas slimniekiem ir," situāciju Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā "RīgaTV24" raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" raksturoja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsts Kārlis Rācenis.

Rācenis norādīja, ka šobrīd ir radusies stabilitātes sajūta, jo slimnīcas personāls aptuveni spēj prognozēt, cik daudz pacientu no šī stacionāra izrakstīsies un cik varētu nākt klāt.

"Tā pacientu līkne, kuri tiek stacionēti, ir kļuvusi nedaudz lēzenāka, dodot mums mazu atelpu, un mēs varam ieiet kaut kādā rutīnas režīmā, kad mutē ūdens vairs nesmeļas," saka Rācenis.

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) ārsts, Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis. (Foto: LETA)

Viņš atklāj, ka katrs rīts slimnīcā sākoties ar apspriedi, kurā tiekot apzināta iepriekšējās diennakts situācija: cik daudz cilvēku ir stacionēti, cik daudzi ir izrakstīti, varbūt kāds miris, tāpat tiek izrunātas smagākās situācijas. 

"Šobrīd mūsu slimnīcas Covid-19 nodaļās vietas slimniekiem ir," sacīja Rācenis, paskaidrojot, ka grūtāk esot ar tiem pacientiem, kuriem ir nepieciešama intensīvāka aprūpe, jo šeit resursi esot ierobežotāki.

Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati uz 12. janvāri rāda, ka šobrīd slimnīcās Latvijā ārstējas 1187 Covid-19 pacienti. 72 stacionētajiem slimības gaita tiek raksturota kā smaga.

Citi šobrīd lasa

Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 7.februārim 25
VIDEO: Alekseja Navaļnija fonds publicē šokējošu video, kurā atklāts viss par "Putina pili" un korupciju Krievijā 34
FOTO: paziņo "Zelta mikrofons 2021" nominantus
Pievienot komentāru

«Пугачёва сказала, что это будет позор»: адвокат о суде Орбакайте за сына

Беременная Эмили Ратажковски снялась в «голом» бикини