Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Valters Bolevics: Valdības vakcinēšanas plāns ir fatāla kļūda 8

Viedokļi
6. janvārī 15:20 2021. gada 6. janvārī 15:20
  Jauns.lv
“Valdības vakcinēšanas stratēģiskais plāns ir fatāla kļūda. Ir veikta paļaušanās uz kompāniju produktiem, kuri vēl nav pieejami. Katra diena maksā – cilvēku veselību, dzīvības, notiek ekonomikas bremzēšana. Latvija šobrīd ir zaudētāja,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktors Valters Bolevics.

Bolevics uzskata, ka ir pieļauta fatāla kļūda plānošanas procesā. Tikmēr pasaulē vakcinācija ritot pilnā sparā. “Iegūst valstis, kuras visātrāk iziet vakcinēšanās procesu, kļūstot drošas un atvērtas biznesam. Latvija šobrīd ir zaudētāja.”

Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktors arī norādīja uz statistikas datiem, pēc kuriem mūsu kaimiņi igauņi, ko mēs nereti anekdotēs apsmīnot, pēc vakcinēto cilvēku skaita ierindojas 14.vietā pasaulē. “Es gribētu redzēt lielāku aktivitāti no augstākajām amatpersonām,” sacīja Bolēvics.

“Latvijas valsts plāno iepirkt lielāko apjomu vakcīnu no trim kompānijām – "AstraZeneca", "Johnson & Johnson" un “Sanofi-GSK”, neviens no šo kompāniju produktiem pagaidām Eiropā nav reģistrēts un nav pieejams Eiropas Savienības iedzīvotājiem” norādīja Bolevics.

Bolevics lēš, ka tuvākais produkts, kas varētu būt pieejams, ir "AstraZeneca", bet neesot zināms, kad tas varētu būt. Pārējie divi - "Johnson & Johnson" un “Sanofi-GSK” ātrāk kā otrā ceturkšņa beigās nevarētu tikt apstiprināti Eiropā.

“Es kritiski pieeju šim plānam, jo es nezinu uz kādiem apsvērumiem balstīts ir plāns vakcinēt Latvijas sabiedrību ar produktiem, kuri vēl nav pieejami Eiropas Savienības iedzīvotājiem,” neizpratni pauda Bolevics, piebilstot: “Uz šo dienu Latvija stāv uz vietas savā vakcinācijas izpildē un tempā un mēs kā sabiedrība nevaram būt ar to apmierināti”.

Citi šobrīd lasa

"Harijs skumst, viņa sirds ir salauzta": par princi izteicies draugs 3
VIDEO: Alekseja Navaļnija fonds publicē šokējošu video, kurā atklāts viss par "Putina pili" un korupciju Krievijā 24
Ierobežojumu mīkstināšana turpmāk tiks pārskatīta pēc "luksofora principa" 9
Skatīt visus komentārus

«Пугачёва сказала, что это будет позор»: адвокат о суде Орбакайте за сына

Беременная Эмили Ратажковски снялась в «голом» бикини