Skolēnu ēdināšanai Jelgavas novadā papildus nepieciešami aptuveni 56 000 eiro
Atsaucoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Jelgavas novada pašvaldība nodrošinās atbalstu izglītojamajiem no daudzbērnu, maznodrošināto, trūcīgām ģimenēm vai ģimenēm, kam ārkārtējā situācijas izraisītie nosacījumi raisījuši finansiālus sarežģījumus, un šiem mērķiem nepieciešami aptuveni 56 000 eiro, informēja pašvaldībā.
Katrai izglītojamo vecumposma grupai atbalsts plānots citādi - kā pašvaldības finansējums pusdienu nodrošinājumam pilnā to cenas apjomā izglītības iestādē vai kā pārtikas pakas nodrošinājums, ko attālināto mācību izglītojamie varētu saņemt reizi divās nedēļās izglītības iestādē atbilstoši pusdienu cenu summai šajā periodā.
Pusdienu finansiālais nodrošinājums izglītības iestādē attieksies uz pirmsskolas izglītojamajiem vecumā no pusotra līdz četriem gadiem, kā arī 5.-6.klašu izglītojamajiem. Citkārt ikdienā pašvaldības līdzfinansējums pusdienām šīm izglītojamo grupām ir no 0,5 līdz vienam eiro, jo pārējo pusdienu cenu sedz vecāki. Ārkārtējās situācijas periodā pašvaldība segs pilnu pusdienu cenas apjomu.
Savukārt pārtikas pakas kā atbalsta veids plānots tiem izglītojamajiem, kas no 7. līdz 12.klasei mācās attālināti, kā arī izglītojamajiem, kam dzīvesvieta deklarēta Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, bet izglītība tiek iegūta ārpus Jelgavas novada. Arī šajā gadījumā pašvaldība aprēķinājusi pakas satura atbilstību tam apjomam, kas finansiāli būtu līdzvērtīgs pilnībā segtām pusdienām, ja izglītojamais tās izmantotu, pusdienojot mācību iestādē.
Pirmsskolas vecumposma izglītojamie un 5.-6.klašu audzēkņi, kas mācības apmeklē klātienē un kam būs apstiprināts pašvaldības sniegtais atbalsts, pilnā mērā apmaksātas pusdienas saņems no nākamās nedēļas līdz ārkārtējās situācijas beigām.
Lai saņemtu pašvaldības sniegto atbalstu, ģimenei ir jāuzraksta iesniegums izglītības iestādei, kuru bērns apmeklē, norādot datus par sevi un raksturojot savu ģimenes situāciju. Ja ģimenes bērni mācās dažādās novada izglītības iestādēs, iesniegumu nepieciešams iesniegt katrai no šīm izglītības iestādēm par konkrēto bērnu. Turklāt ikviena maznodrošinātā vai trūcīgā ģimene, kas līdz šim jau saņēmusi pašvaldības atbalstu brīvpusdienu veidā, tik un tā tiek aicināta no jauna rakstīt iesniegumu tāpat kā citas ģimenes, kas pretendē uz nupat lemto atbalstu.
Savukārt, ja ģimene deklarēta Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, bet izglītojamais mācās citā pašvaldībā, iesniegumu nepieciešams iesniegt Izglītības pārvaldei.
Visi novada izglītojamie, kas mācās attālināti un būs saņēmuši apstiprinājumu pārtikas paku saņemšanai, tās varēs izņemt klātienē - izglītības iestādē. Ģimenes, kas būs pieteikušās saņemt pārtikas pakas, aicinātas atbildīgi izturēties pret pārtikas produktu izņemšanu noteiktajos laikos konkrētā dienā.
Tie izglītojamie, kas mācās izglītības iestādē ārpus Jelgavas novada, pārtikas pakas varēs saņemt pagasta pārvaldē atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai.
"Kopumā pašvaldība paredz, ka abi atbalsta veidi - gan 100% finansējums pusdienām, gan pārtikas paku nodrošinājums - būs praktisks atspaids tām ģimenēm, kam patiešām izjūtams milzu ekonomiskais slogs tieši ārkārtējās situācijas radīto sarežģījumu dēļ, abu vecāku darba apdraudējuma, ierobežotās mobilitātes, noteiktās karantīnas vai citu iemeslu dēļ," pauda pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.
Viņa arī aicināja ļaunprātīgi neizmantot pašvaldības sniegto palīdzību, kā arī nepieteikties atbalstam tad, ja pēc būtības ģimene apšauba pārtikas pakas lietderību savā ģimenes ēdienkartē un ikdienas vajadzībās.
Kopumā šiem atbalsta veidiem pašvaldībai būs nepieciešami teju 56 000 eiro. Līdz ar to kopējais finansējums ēdināšanai gadā sasniegs 464 521 eiro.
Kā vēstīts, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā līdz kontrolējamai robežai, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, valdība ir lēmusi līdz 6.decembrim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju.