Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kreituse par Latvijas valdību: Katrs velk deķīti uz savu pusi 3

Viedokļi
5. novembrī 12:14 2020. gada 5. novembrī 12:14
  Jauns.lv
“Tas, kā ar mums bieži vien runā, ir neizprotams. Viens saka vienu, cits - citu. Ja nav vienprātības speciālistu vidū, tad kāpēc mēs brīnāmies, ka sabiedrībā parādās dažādi izteikumi par notiekošo,” komentējot valdības nesaskaņas par ārkārtējās situācijas ieviešanu Latvijā, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norāda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore, politoloģe Ilga Kreituse.

“Visnepatīkamākais ir tas, ka valdība neatnāk pie cilvēkiem ar ziņojumu kā vienota, saliedēta komanda, kas zina, ko valstī darīt šādā situācijā. Ja mums ir jāskatās, ka savstarpēji nevar noskaidrot attiecības, rodas pavisam neomulīga situācija. Ja gribat mūs vadīt, bet nav viennozīmīgas skaidrības, ko darīt, tad kāpēc gribat, lai ticam tam, ko jūs gatavojaties darīt?” uzsver profesore.

“Šobrīd mēs - cilvēki – visu laiku tiekam tā kā baidīti - notiks, notiks. Mums sola, bet nekas nenotiek. Un tas atklāj valdības nespēju pieņemt radikālus un krasus lēmumus atbilstoši situācijai. Tāda vilcināšanās, neizpratne. Šī situācija nav normāla valstī un šādā veidā izskaidrot sabiedrībai to, kas notiek, kāpēc gala lēmums ir tāds, kāds ir, neviens nevar.”

Runājot par situācijām, kad ministri nevar vienoties par jautājumiem, kas skar sabiedrību kopumā, profesore uzsver, ka “ministri domā par sevi, savu popularitāti un kā vairot savu iespējamo reitingu, nevis domā par to, kas ir reāli darāms. Te ir vislabākais pierādījums tam, cik neveikla ir šī koalīcija, kas sastiķēta valdībā. Katrs velk deķīti uz savu pusi.”

Viņa arī norāda, ka šeit ir divējāda atbildība – veselības ministre aizmirst, ka kopējā atbildība ir Ministru kabineta atbildība. No otras puses, tas parāda K.Kariņa nespēju būt stingram kabineta vadītājam. “Šobrīd ir jāatzīst kļūdas, ja nepieciešams jānomaina personības atbilstošajos amatos,” uzsver I.Kreituse.

Šobrīd nestabilitātes situācijā ir ļoti sarežģīti, jo katrs politiķis velk uz savu pusi. “Es teiktu cilvēkiem šādi- vērtējiet valdību kā darbotiesspējīgu organismu. Ja valdība nevar darboties kā vienotspējīgs organisms, tad valdībai nav tiesību vadīt šo valsti.”

Citi šobrīd lasa

Aizkustinošākais "Titānika" mīlasstāsts: pāris, kurš nepiekrita šķirties un izvēlējās nāvi
“Veselības centrs 4” vadītāja Rēvalda meitu notiesā uz četriem gadiem cietumā
VIDEO: Dānijas premjerministre "salūzt" un izplūst asarās, apciemojot ūdeļu audzētāju fermu 1
Skatīt visus komentārus

Стала известна реакция принца Уильяма на новости о выкидыше Меган

Друг поделился ранее неизвестными снимками принцессы Дианы в бикини