Covid-19 situācija Latvijā neuzlabojas: stājas spēkā jaunas vīrusa apkarošanas prasības
Šodien stājas spēkā pastiprinātās prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, kuras vakar pieņēma valdība.
Uzklausot epidemiologu ziņojumus un ņemot vērā to, ka Covid-19 situācija nav uzlabojusies, valdība otrdien lēma par atsevišķiem pasākumiem, kas mazina pulcēšanos ārpus mājsaimniecības un darba kolektīva.
Valdība lēma, ka ierobežojumi sporta pasākumiem un grupu treniņiem iekštelpās tiek pagarināti līdz 13. novembrim. Tas nozīmē, ka telpās tāpat kā līdz šim būs iespējami individuāli treniņi, bet grupu nodarbības drīkstēs notikt ārpus telpām, neizmantojot garderobes.
Noteiktas arī stingrākas prasības masku lietošanai izglītības iestādēs. Proti, turpmāk gan bērniem no 13 gadu vecuma, gan skolotājiem sejas maskas būs jālieto, atrodoties izglītības iestādes koplietošanas telpās vai vietās, kur satiekas skolotāji vai tiekas vairāku grupu bērni. Masku varēs nelietot, piemēram, klases telpās, kur kopā ir vieni un tie paši bērni.
No pirmā šoka un apturētas dzīves pavasarī līdz drūmajam rudenim: koronavīruss Latvijā
Pirmā preses konference par Covid-19 izplatību Latvijā notika 2020. gada februārī. Drīz pēc tam valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija un ...
Tāpat arī precizēts, ka bēru ceremonijā desmit cilvēku ierobežojums neietver cilvēkus, kas tās laikā veic tiešus darba pienākumus, piemēram, izvadītājus un citas personas, kas sniedz pakalpojumu. Tas nozīmē, ka vienlaikus bērēs var pulcēties kopā desmit piederīgie.
Valdības akceptētie grozījumi arī nosaka, ka, ja pašvaldībai ir neizmantoti brīvpusdienu nodrošināšanai piešķirtie valsts budžeta līdzekļi, tā atbilstoši pašvaldības domes lēmumam ir tiesīga izlietot tos pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušo attiecīgās izglītības iestādes 5., 6., 7., 8. un 9. klašu izglītojamo ēdināšanai - gatava ēdiena vai pārtikas paku piegādei. Valdības lēmums arī paredz, ka valsts izglītības iestāde saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai 1.- 4.klases izglītojamiem atbilstoši iestādes vadītāja lēmumam var izlietot arī pārtikas paku piegādei 1.- 4.klašu skolniekiem. Lai nodrošinātu minēto piegādi, valsts izglītības iestādei jāvienojas ar pašvaldību, kuras administratīvajā teritorijā deklarēta izglītojamā dzīvesvieta, par ēdināšanas pakalpojuma sniegšanu, kā arī jāvienojas par valsts budžeta dotācijas pārskaitīšanu.
Ar grozījumiem noteikumos, pieņemts lēmums sniegt atbalstu arī ģimenes ārstiem, daļēji samazinot slodzi, strādājot ar Covid-19 pacientu kontaktpersonām, ko noteikuši epidemiologi. Līdz šim ģimenes ārsta pienākums bija katru dienu sazināties ar epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, lai sekotu līdzi šo cilvēku veselības stāvoklim.
Ņemot vērā, ka šo cilvēku skaits būtiski palielinās, pieaug arī ārstu noslodze. Līdz ar to turpmāk lielāka loma būs šo cilvēku līdzestībai. Ģimenes ārsts ar katru sazināsies sākumā, vienojoties par veselības novērošanu, turpmāko saziņu, ja nepieciešams, un citiem aspektiem, kā arī mājas karantīnas noslēgumā, lai pārliecinātos par cilvēka veselības stāvokli un atļautu atgriezties ikdienas gaitās. Ģimenes ārsts varēs arī izvērtēt, kādos gadījumos un vai saziņa ar konkrēto cilvēku nepieciešama biežāk. Tāpat kā līdz šim kontaktpersonu uzraudzību veiks arī Veselības inspekcija.