Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liepājniece notic telefonkrāpniekiem un zaudē 1000 eiro
Foto ilustratīva nozīme. (Foto: unsplash.com)

Liepājniece notic telefonkrāpniekiem un zaudē 1000 eiro 3

112
2020. gada 9. oktobrī 11:23 2020. gada 9. oktobrī 11:23
  Jauns.lv
Šonedēļ vairākas liepājnieces saņēmušas krāpnieku zvanus, kuri uzdevušies par bankas darbiniekiem. Vakar, 8. oktobrī, viena no sievietēm noticējusi meliem un nosaukusi savus bankas piekļuves datus, šādi zaudējot 1000 eiro, informē Valsts policijā.

Sieviete bija saņēmusi telefona zvanu it kā no bankas darbinieces, kura paskaidroja, ka sievietes bankas kontā šobrīd notiek dīvainas darbības – no tā tiek noņemta nauda, tāpēc ir nepieciešams nekavējoties kontu nobloķēt.

Tāpat policijā saņemta informācija par vēl diviem krāpšanas mēģinājumiem. Vienā gadījumā sieviete saņēmusi īsziņu it kā no savas bankas par to, ka viņai ir jāapstiprina maksājums. Sieviete neapjuka un šo darbību neveica. Tāpat kāda liepājniece informēja, ka viņa saņēmusi zvanu it kā no bankas drošības dienesta, taču pēc sarunas sieviete sapratusi, ka krāpnieki no viņas centās izvilināt bankas datus, izmantojot attālinātās piekļuves aplikāciju. Arī šajā gadījumā sieviete nenoticēja krāpniekiem.

Jau informējām, ka krāpnieku mērķis ir iegūt citas personas piekļuves rīkus – lietotāja vārdu, paroles, maksājumu karšu datus, SmartID PIN kodus, lai vēlāk iegūtu piekļuvi konkrētās personas elektroniskiem finanšu līdzekļiem un pārskaitītu tos uz ārzemju kontiem, kurus izsekot ir ļoti grūti.

Bankas darbinieki nekad attālināti neprasīs telefonsarunas laikā sniegt iepriekšminētos datus. Ja tiek saņemts aizdomīgs zvans, e-pasts vai jebkāda cita informācija, uzreiz jāsazinās ar banku. Tāpat gadījumos, ja tiek zvanīts ar līdzīgu pieprasījumu, par to noteikti jāinformē policija, piefiksējot tālruņa numuru, no kura saņemts zvans.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā neuzticēt savus personas datus citiem cilvēkiem. 


 

Citi šobrīd lasa

Putins jauniešus uzrunā no noslēpumaina bunkura, aiz kura logiem ne visai prasmīgi uzzīmēts mežs 24
Covid-19 dēļ tuviniekus zaudējuši žurnālists Ansis Bogustovs un režisors Dzintars Dreibergs
Rīgā aiztur vīrieti, kurš izvarojis divus bērnus, ieslēdzis dzīvoklī, licis lietot narkotikas 13
Skatīt visus komentārus

Деми Мур на модном показе потрясла зрителей изменившимся лицом

Кристен Стюарт стала точной копией принцессы Дианы