Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pūce: ja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas nenotiks 29. augustā, tad vēlēšanas būs 2021. gadā 3

Politika
10. jūlijā 11:24 2020. gada 10. jūlijā 11:24
  Jauns.lv
„Pārcelt vēlreiz nevar, šis ir pēdējais datums, kurā var rīkot Rīgas domes vēlēšanas. Ja tās nenotiks 29.augustā, tad vēlēšanas būs jāatceļ līdz 2021.gadam. Tikmēr darbu Rīgas domē turpinātu ieceltā pagaidu administrācija,” par to, kas notiks, ja COVID – 19 uzliesmojuma dēļ tiktu pārceltas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kas paredzētas 29.augustā, RīgaTV 24 raidījumā „Uz līnijas” sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs (VARAM) Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

Ministrs sacīja, ka teorētiski var izveidoties tāda situācija, ka vēlēšanas ir jāatceļ, taču viņš skatoties, kas notiek citur pasaulē. Arī citās valstīs notiekot vēlēšanas, piemēram, Polijā, un ir skaidri redzams, ka tās ir iespējams noorganizēt arī tad, kad ir COVID – 19 pieaugums.  

„Teorētiski varu iezīmēt situāciju, ka lielā daļā no Rīgas teritorijas ir jānosaka karantīna, tādā gadījumā praktiski nav iespējams noorganizēt vēlēšanas, tas ir ļoti ierobežojošs faktors,” sacīja Pūce.

Pēc ministra domām, varbūtība, ka Rīgas domes vēlēšanas būs jāatceļ, ir niecīga, jo neesot pazīmju, kas par to liecinātu.

Lēmums, notikt vai nenotikt Rīgas domes vēlēšanām, būšot atkarīgs no SPKC (Slimību profilakses un kontroles centrs) epidemiologu ieteikumiem, norādīja ministrs.

Citi šobrīd lasa

"Tā urna nebija patiesa, es pat nezinu, kas tur bija iekšā." Dairis sašutis par apbedīšanas biroja darbu 1
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 5
Timmas mīļotās Sedokovas fani sāk apspriest viņas ķermeņa formas 3
Skatīt visus komentārus

Дружба или нечто большее? Брэдли Купера застали на пляже с экс-женой Бена Аффлека

"Что за бабка!": Поклонники ужаснулись от вида Ксении Собчак в Италии