Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

VID kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais pērn skaidrā uzkrājis teju 30 000 eiro

Ziņas
2020. gada 4. jūlijā 15:11 2020. gada 4. jūlijā 15:11
  Jauns.lv / LETA
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) kukuļošanas mēģinājuma lietā apcietinātais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) Apsaimniekošanas departamenta vadītājs Sandis Ozoliņš pērn skaidrā naudā uzkrājis teju 30 000 eiro, liecina viņa amatpersonas deklarācija.

Deklarācija, kas VID mājaslapā publicēta jūnija beigās, liecina, ka Ozoliņš skaidrā uzkrājis 21 000 eiro un 9 500 ASV dolārus (8411 eiro). Bankā viņš uzkrājis 4063 eiro.

Ozoliņš par darbu VAMOIC saņēmis 6772 eiro. VAMOIC amatā viņš ir no pagājušā gada 16.septembra. Iepriekš strādājis arī SIA "Rīgas 1.slimnīca" un pērn algā slimnīcā saņēmis 16 622 eiro.

Tāpat Ozoliņš pērn deklarējis konsultanta vietu uzņēmumā "OZY Service Group", kur algā saņēmis 8506 eiro.

Deklarācijas sadaļā pie darījumiem viņš deklarējis vairākus pārdošanas darījumus kopumā 8200 eiro apmērā. Savukārt darījumi 45 000 eiro apmērā viņa nodokļu deklarācijā definēti kā "citi".

Amatpersonas īpašumā ir 2006.gada izlaiduma auto "Volvo", īpašumā zeme un ēkas Stopiņu novadā, kā arī kopīpašumā zeme un būve Alūksnē.

Aizsardzības ministrija (AM) aģentūrai LETA skaidroja, ka amatpersona joprojām ir prombūtnē un VAMOIC rīcībā nav oficiālas informācijas par prombūtnes iemesliem, tāpēc neesot arī tiesiska pamata amatpersonas atstādināšanai vai atbrīvošanai no amata.

TV3 raidījums "Nekā personīga" nesen vēstīja, ka karjeru Ozoliņš sācis Finanšu ministrijā, 2000.gadā pārgājis uz VID Akcizēto preču pārvaldi, bijis arī Finanšu pārvaldes priekšnieka vietnieks. Pēdējos savas karjeras gados VID viņš bijis Administratīvās pārvaldes vadībā. Pirms sešiem gadiem Ozoliņš darbu VID atstājis. No pagājušā gada rudens Ozoliņš ir Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra darbinieks.

Jau ziņots, ka VID Iekšējās drošības pārvalde jūnijā aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 000 eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai.

VID paziņojis, ka summa prasīta ar mērķi panākt, lai VID amatpersona, izmantojot dienesta stāvokli, nodrošinātu padziļinātu un tendēti nelabvēlīgu pārbaužu veikšanu attiecībā pret konkrētiem uzņēmumiem.

Par aizdomās turētajām atzītas divas bijušās VID amatpersonas, kā arī viena esošā VID amatpersona.

Kopumā izmeklēšanas laikā piecām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemērots aizdomās turētā statuss, bet divām no aizdomās turētajām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli - apcietinājumu. Apcietinājumā joprojām ir Ozoliņš, bet otrai personai noteikta atbrīvošana pret drošības naudu 15 000 eiro apmērā.

"Nekā personīga" vēstīja, ka kukuļošanas mēģinājums esot saistīts ar tehniskā sāls iepirkumu autoceļu uzturēšanai un aizturētās grupas centrā ir Sandis Ozoliņš.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Vējoņi, Abu Meri un citi sabiedrībā zināmi ļaudis ierodas uz Raimonda Paula jubilejas koncertu 1
Sadumpojušies Jūrmalas pašvaldības policisti draud aiziet no darba 14
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 31
Pievienot komentāru

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте