Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis. (Foto: Sintija Zandersone/LETA)

Uga Dumpis nāk klajā ar ieteikumu Jāņu svinētājiem 14

Sabiedrība
23. jūnijā 12:25 2020. gada 23. jūnijā 12:25
  Jauns.lv / LETA
Jāņu svinētājiem būtu jālejuplādē mobilā lietotne "Apturi Covid", šādu vēstījumu videouzrunā sociālajā tīklā "Facebook" paudis Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Dumpis norāda, ka Latvijā ar Covid-19 visvairāk slimo cilvēki vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Tie ir jauni cilvēki, kuriem patīk satikties un kuri noteikti arī dosies kopā svinēt Jāņus, norāda infektologs.

Dumpis uzsver, ka šajā situācijā ir ārkārtīgi svarīgi, lai katrs Jāņu svinētājs lejuplādētu savā telefonā "Apturi Covid". Mobilā lietotne izstrādāta, pamatojoties uz stingru zinātnisku pamatojumu un palīdzēs ierobežot Covid-19 izplatību, skaidro infektologs.

Kā ziņots, līdz piektdienai, 19. jūnijam, mobilo lietotni "Apturi Covid" bija lejupielādējuši vairāk nekā 70 000 iedzīvotāju jeb nepilni 4% no iedzīvotāju kopskaita, pastāstīja lietotnes "Apturi Covid" komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

Mobilo lietotni "Apturi Covid" brīvprātīgi un bez maksas radījuši pašmāju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares un zinātnes pārstāvji, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, vienlaikus palīdzot valsts tautsaimniecībai un iedzīvotājiem atgriezties ierastajā darba ritmā.

Lietotne "Apturi Covid" neievāc GPS datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar "Bluetooth" palīdzību apmainās ar signāliem jeb digitāliem "rokasspiedieniem", ko uzglabā lietotāja tālrunī šifrētā veidā. Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiek brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar Covid-19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliek anonīma.

Citi šobrīd lasa

Kas ir bīstamais mēris, ar kuru inficējušies vairāki cilvēki Ķīnā? 3
Pagājušajā diennaktī reģistrēts lielākais jaunu Covid-19 slimnieku skaits kopš jūnija sākuma
Mūsu veiksmes stāsts: Latvija otrajā vietā ANO ziņojumā par valstīm, kas sekmīgi ierobežo Covid-19
Skatīt visus komentārus

СМИ: Анастасия Заворотнюк поправилась и вернулась домой

В одних трусах и на костылях: 61-летняя Мадонна поделилась снимком топлес