Fonds "Mākslai vajag telpu" piedāvā sarunu par mākslu ar Ditu Danosu. VIDEO
Fonds "Mākslai vajag telpu" aicina uz sarunu par mākslu un mūsdienu mākslas muzeja nepieciešamību dažādu jomu pārstāvju. Jaunākā saruna video stāstu sērijā par mākslu, ar Latvijas Modes palātas valdes priekšsēdētāju un Banku augstskolas Vadībzinību katedras lektori Ditu Danosu.
„Māksla ir būtiska manas dzīves sastāvdaļa” atzīst Dita Danosa. Komentējot pēdējā laikā aktualizēto jautājumu par to, ka māksla vajag telpu, viņa labprāt to pārfrāzētu otrādi ¬- kāpēc lai mākslai nevajadzētu telpu? Māksla ir neatņemama sabiedrības sastāvdaļa, tāpēc pamatojums kāpēc mūsdienu mākslai sava atsevišķa telpa ir nepieciešama nav apstrīdams, ja vēlamies kopt un saglabāt mūsu kultūras vērtības. Dita retoriski jautā: „Vai tiešām pēdējos septiņdesmit gados radītie darbi nav pelnījušas savu noteiktu, centrālu telpu?”.
Katrā nobriedušā sabiedrībā un valstī, kas vēlas attīstīties un celt savu labklājības līmeni, ir jābūt mūsdienu mākslas muzejam. Mākslai ir būtiska loma jaunrades veicināšanā un ekonomiskais izrāviens Latvijā var notikt vienīgi jaunrades un tehnoloģiju attīstības sinerģijas rezultātā.
Modernās mākslas platforma ir atvērta un interaktīva. Tas ir vispateicīgākais veids kā atvērt durvis pie visiem sabiedrības slāņiem un uzsākt sarunu. Līdz ar to tas veicina diskusiju, domu apmaiņu un sabiedrība kļūst labāka, pārliecināta Dita Danosa.
No 22. līdz 23.oktobrim Rīgā, Vāgnera zālē notiks Latvijas modes festivāls MODES MANIFESTĀCIJA II. Šo piektdien 23.oktobrī manifestēsim Latvijas modi un diskutēsim par Latvijas modes situāciju! Festivāls notiek Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ietvaros.
Video tapis sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi.
Fonds "Mākslai vajag telpu" tika dibināts ar mērķi panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1. Muzeja pamatfunkcijas būs veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas un nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā. Iniciatīvas uzsācēji uzskata, ka mūsdienu mākslas muzeja izveidošana ir valsts prestiža jautājums, viens no valsts identitātes simboliem, kas liecina par nācijas kultūras pašapziņas līmeni.
Regīna Zommere / Publicitātes foto