Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga. (Foto: Paule Čurkste/LETA)

Inga Vanaga atkārtoti ievēlēta par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāju

Tava izglītība
23. maijā 20:07 2020. gada 23. maijā 20:07
  Jauns.lv / LETA
Attālināti notikušā kongresā par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēta Inga Vanaga, informēja LIZDA pārstāvis Guntis Meisters.

LIZDA septītajā kongresā, kas notika attālināti, par LIZDA priekšsēdētāju vienbalsīgi elektroniski ievēlēta līdzšinējā arodbiedrības priekšsēdētāja Vanaga, bet par LIZDA priekšsēdētājas vietnieci ievēlēta Irina Avdejeva, kura līdz šim arodbiedrībā pildīja izglītības jautājumu ekspertes pienākumus. Citas kandidatūras arodbiedrības priekšsēdētāja un vietnieka amatam nebija izvirzītas, norādīja Meisters.

Pamatojoties uz ārkārtējo situāciju valstī, Uzņēmuma reģistra sniegto informāciju, spēkā esošo likumu par attālinātu balsošanu Covid-19 pandēmijas laikā, LIZDA padome aprīļa beigās nolēma septīto kongresu rīkot divās daļās.

Pirmā daļa attālināti notika šonedēļ un tajā kongresa delegāti elektroniski apstiprināja LIZDA statūtus un revīzijas komisiju, elektroniski vēlēja LIZDA revīzijas komisijas locekļus, kā arī vēlēja LIZDA priekšsēdētāju un LIZDA priekšsēdētāja vietnieku. Balsojumā piedalījās 224 no 227 ievēlētajiem kongresa delegātiem. Par Vanagu nobalsoja visi, kas piedalījās balsojumā, proti, 224 delegāti.

Uzzinot balsojuma rezultātus, LIZDA priekšsēdētāja Vanaga pateicās ikvienam biedram par viņas kandidatūras atbalstīšanu. Viņas ieskatā, balsojums ir augstākais novērtējums par kopīgi sasniegto, par viņas līdzšinējo darbību, par padomes, valdes, kā arī LIZDA biroja darbu.

Savukārt par Avdejevu nobalsoja 223 no 224 kongresa delegātiem.

LIZDA septītā kongresa otro daļu plānots organizēt klātienē šī gada rudenī. Tomēr konkrēts laiks vēl nav zināms, un kongresa norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī, norādīja Meisters.

Citi šobrīd lasa

Latvijas noslēpumi: 1940. gads un Latvijas aizstāvēšanas plāni 10
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 14
Alla Pugačova staro un pozē Galkinam. Viņš komentē: "Laba" 4
Pievienot komentāru

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель