Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Arī Latvijas daba ir krāšņa – mazais svilpis Liepājas dārzos. (Foto: Māris Puķītis)

"Kas Jauns Avīzes" redaktoram atklāta krāšņu dabas foto izstāde 2

Kultūra
23. maijā 07:43 2020. gada 23. maijā 07:43
  Kas Jauns Avīze
Latvijas Dabas muzejs atsācis uzņemt apmeklētājus, un līdztekus pastāvīgajai ekspozīcijai skatāma fotoizstāde "No oda līdz zilonim".

Tajā aplūkojami "Kas Jauns Avīzes" un žurnāla "Likums un Taisnība" redaktora Māra Puķīša ceļojumos viscaur pasaulē uzņemtie kadri – gan Madagaskaras lemuri un Austrālijas papagaiļi, gan sliņķis Kostarikas džungļos, orangutani Sumatrā, gorilla Ugandā un vilks Slīterē.

Ārpus darba Māris ir aizrautīgs dabas fotogrāfs. “Mans tēvs bija mežierīkotājs, un bērnība pagāja laukos, pļavās un mežos, katru vasaru citā Latvijas malā. Dzīvnieki mani interesējuši kopš mazām dienām, viena no pirmajām grāmatām bija zooloģija 6. klasei, vēlāk no vāka līdz vākam urbos pa Latvijas dzīvnieku pasauli,” saka izstādes autors.

Māris, iemūžinot dzīvniekus, nesmādē nevienu radību, ne lielu, ne mazu, tāpēc arī izstādes nosaukumu izvēlējies "No oda līdz zilonim".

“Visgrūtāk bija nobildēt āpsi Slīterē – es pavadīju slēpņos daudzas reizes pa vairākām stundām, līdz āpši iznāca no alas,” atklāj Māris, par iespēju īpašu paldies sakot Slīteres nacionālā parka zoologam Vilnim Skujam.

Par atbalstu izstādes sarīkošanā autors velta lielu paldies Dabas muzejam, izdevniecībai "Rīgas Viļņi" un tās direktorei Aijai Šmidrei, fuji.lv un SIA "Rilita" valdes loceklim Mārim Kaļvam.

Citi šobrīd lasa

"Pārāk daudzi nomira pāragri." Zviedru epidemiologs Tegnels atzīst, ka vajadzēja darīt vairāk 4
"Tā ir pļauka sejā Harijam" - Megana aizvainota par karaļnama attieksmi pret hercogieni Ketrīnu 2
Vietējā apakšveļas zīmola "Amoralle" jaunākais video raisa neizpratnes pilnas diskusijas soctīklos 6
Skatīt visus komentārus

Боярский объяснил, почему у него такой изможденный вид

"Он сильно за него беспокоится": Принц Уильям посоветовал Гарри вернуться в Лондон