Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rundāles pilī apmeklētājiem atkal pieejams ziedošais Franču dārzs. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Ārkārtējo brīvdienu ceļvedis: ko darīt 23. un 24. maijā? Baisās Staļina bēres, maģiskais Bahs un Rundāles dārzi

Kultūra
23. maijā 08:26 2020. gada 23. maijā 08:26
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Pandēmijas ierobežojumi pamazām tiek atviegloti. Nu varam doties uz muzejiem, bibliotēkām un nelieliem kultūras pasākumiem. Tomēr joprojām lielākās iespējas kultūru baudīt vēl ir virtuāli. Tā Lūznavas muiža piedāvā ieklausīties maģiskajā Baha. Varam izpētīt arī savulaik apslēpto vēsturi.

Nu ir iespēja internetā noskatīties filmu par fascinējoši baisajām Staļina bērēm vai izpētīt šī mēneša jubilāra – kreisera “Aurora” jūras gaitām. Varam arī doties neskaitāmās pastaigās un dabas piedzīvojumos: uz Rundāles Franču dārziem, Turaidas pili, Valmieras Hanzas namiņiem, Kuldīgas Pilsētas dārzu, pie Gaujas ievziediem, Dobeles ceriņiem vai Botāniskā dārza ārstniecības augiem.

Pēc pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanas durvis vēruši arī muzeju un izstāžu zāles, aicinot aplūkot gan jaunas, gan arī vēl apskatīt nepagūtas ekspozīcijas. Tā Džūkstes Pasaku muzejā atklāta izstāde, kas stāsta par slaveno latviešu šupūļdziesmu “Aijā žūžu, lāča bērni” un tās atklājēju Ludi Bērziņu, bet Jelgavas Svētās Trīsvienības tornī uzziedējušas peonijas brūkleņu mērcē. Rīgas Motormuzejā atkal ierūcinās antīkā Garāža. Savukārt Ogres muzejā skatāmas Paralēlās līnijas. Ar divām jaunām izstādēm par Daugavas plūdumu un Pelēkām vielām darbu atsācis arī Jūrmalas muzejs.

0 /7

Citi šobrīd lasa

“Darbs sākas 5 no rīta, maksā tikai 7 mārciņas stundā…” ko par latviešiem tik ierastu ražas novākšanas darbu saka briti 11
Kā ilgāk saglabāt grieztos ceriņzarus?
VIDEO: Rīgā no brauktuves "noslauka" vieglo auto un savaino gadu vecu bērnu 2
Pievienot komentāru

Евгений Петросян живет отдельно от своей молодой жены

«Остались кожа да кости»: Михаил Боярский поразил изможденным видом