Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš . (Foto: LETA)

Koalīcija vienojas īstenot augstskolu pārvaldības reformu

Tava izglītība
2020. gada 11. maijā 18:22 2020. gada 11. maijā 18:22
  Jauns.lv / LETA
Valdību veidojošās partijas vienojušās virzīt uz priekšu augstskolu pārvaldības reformu, pirmdien pēc koalīcijas partiju tikšanās žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers norādīja, ka politiskie partneri ir vienojušies otrdien, 12.maijā, valdības sēdē izskatīt grozījumus Augstskolu likumā, tādējādi uz priekšu virzot augstskolu pārvaldības reformu.

"Tādējādi mēs vedīsim augstāko izglītību vismaz vienu soli kvalitātes ziņā uz augšu. Mums ir jāuzlabo augstākās izglītības kvalitāte, un tam būs labs efekts uz tautsaimniecību," sacīja politiķis.

Tieslietu ministrs, Jaunās konservatīvās partijas līderis Jānis Bordāns skaidroja, ka ekonomikas stūrakmens ir zinātne un izglītība, kas būtu jāceļ "nākamajā līmenī"

"Likumprojekts izstrādāts, pamatojoties un ievērojot iepriekš izskatīto konceptuālo ziņojumu. Esam domājuši, kā novērst konstatētos trūkumus - piemēram, augstskolu potenciāla neizmantošana. Tāpat augstāko amatpersonu izvirzīšanas un apstiprināšanas procedūras augstskolas padara par slēgtu sistēmu. Augstākās izglītības iestāžu iekšējie normatīvie akti ilgstoši netiek aktualizēti, normas netiek ievērotas, un tas rada riskus. Lai mazinātu regulējuma slogu, jānostiprina iekšējā pārvaldības institūcija - augstskolas pārvalde," teica politiķis.

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) norādīja, ka politiskā spēka ministri rīt valdībā atbalstīs reformas tālāku virzību, vienlaikus gan būšot iebildes, īpašie viedokļi par rektoru un padomes locekļu pienākumu zināt valsts valodu.

"Augstākās izglītības kvalitātes jautājums ir cēloņa jautājums daudzām citām lietām, bet vienlaikus es būtu piesardzīgs apgalvojumos, ka šie apstākļi ir paši nozīmīgākie elementi augstākās izglītības uzlabošanā. Ļoti būtisks ir finansējuma un tā ieguldījuma jautājums," sacīja politiķis.

Citi šobrīd lasa

Viena no lielākajām sazvērestības teorijām Latvijas vēsturē - ko tautieši sprieda, kad uzradās radiofons 3
"Mēs, latvietes, jau esam mazliet matriarhāts!" Lelde Vikmane kopā ar vīru francūzi pārcēlusies uz Rīgu
Futboliste iesūdz tiesā "Pornhub" un apgalvo, ka bez atļaujas publicētā video dēļ nekad neatradīs vīru 3
Pievienot komentāru

Сутки душили полотенцем, четыре раза терял сознание: гражданина Латвии похитили и пытали в Киеве 2

"Прошу адекватности": Подольская пожаловалась на новый конфликт с няней, которую пришлось уволить