Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas karogi 13. janvāra ielā par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

Prezidenta kanceleja meklē cilvēkus, kuri palīdzēja izcīnīt Latvijas neatkarību

Sabiedrība
2020. gada 1. maijā 20:11 2020. gada 1. maijā 20:11
  Jauns.lv
Valsts prezidenta kanceleja aicina Latvijas iedzīvotājus un diasporā dzīvojošos tautiešus svētku brīvdienās, ievērojot valstī esošos piesardzības pasākumus, pateikt paldies cilvēkiem, kuri pirms 30 gadiem atbalstīja brīvas un neatkarīgas Latvijas izcīnīšanu, portālu Jauns.lv informēja kancelejā.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs, viens no Neatkarības deklarācijas parakstītājiem Andris Teikmanis stāsta, ka kancelejas darbinieki aizsākuši akciju - šajās svētku brīvdienās individuāli vai kopā ar ģimeni sportiskā nodarbē savas apkaimes kartē radīt vārdu "Paldies!", tādējādi simboliski pateicoties ikvienam cilvēkam, kurš savās domās vai darbos Trešās atmodas laikā cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju.

Tas ļāva pirms 30 gadiem, 1990.gada 4.maijā, pieņemt deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, atgādina Teikmanis.

"Nozīmīgi, ka gan toreiz, gan tagad tieši ārsti bija pirmās frontes līnijas cīnītāji, jo Pasaules latviešu ārstu kongress bija viens no pirmajiem Atmodas vēstnešiem. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kā arī diasporā dzīvojošos tautiešus, ja attiecīgās valsts piesardzības pasākumi to neaizliedz, mums pievienoties," norāda Teikmanis.

Savu pateicību iedzīvotāji var izteikt, izskrienot, nosoļojot vai izbraucot ar velosipēdu savas apkaimes kartē vārdu "Paldies!".

Kanceleja aicina dalīties ar fotomirkli un sava "Paldies!" attēlojumu kartē arī sociālajos tīklos, lietojot tēmturi "#PaldiesParBrīvību!"

Citi šobrīd lasa

FOTO: glaunas mājas un idilliski īpašumi - kā dzīvo pašmāju slavenie un varenie
Bezbailīgs, mērķtiecīgs un nu arī slavens – ieskats Ādažu bāzes runča Bultas "dienesta gaitās" 1
Trūkst pedagogu, nenotiek stundas. Nozare ir lielas krīzes priekšā 9
Pievienot komentāru

Молодая жена оставила Градского на сиделку перед смертью

Шоу продолжается: пропустивший похороны Градского Билан нелепо оправдался