LU Botāniskajā dārzā krāšņi uzziedējušas magnolijas un citi augi

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā iestājies pavasaris - koši uzziedējušas magnolijas un citi augi.

Sabiedrība

FOTO: krāšņi un pavasarīgi LU Botāniskajā dārzā uzziedējušas magnolijas un citi augi

Jauns.lv / LETA

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā sākusies magnoliju ziedēšana.

FOTO: krāšņi un pavasarīgi LU Botāniskajā dārzā uz...

Līdz pilnziedam vēl nedaudz jāpaciešas, taču pirmos magnoliju ziedus un daudzu citu pavasara augu ziedēšanu var vērot jau šobrīd, "Facebook" ziņo Botāniskais dārzs. Neskatoties uz to, ka siltumnīcas līdz 12. maijam ir slēgtas, āra teritorija apmeklētājiem ir pieejama. LU Botāniskais dārzs apmeklētājiem ir atvērts no pirmdienas līdz svētdienai, plkst. 10.00 - 19.00.

Ārkārtējās situācijas laikā tiek pārveidota Sukulentu siltumnīca, informē universitātē. Pēc LU paustā, augu mājas ir senākā un zināmākā LU Botāniskā dārza iekštelpu ekspozīcija. Augu mājās ir apskatāma dažādu pasaules daļu flora - Āfrikas, Amerikas, Āzijas, Austrālijas un Eiropas silto reģionu augi.

Augu mājas veido trīs atsevišķas siltumnīcas, kurās augi izvietoti pēc ekoloģiskā, ģeogrāfiskā un sistemātiskā principa, pielāgojot siltumnīcu apstākļus tiem, kas valda augu dzimtenē. Augu mājas veido trīs atsevišķas siltumnīcas - Subtropu, Tropu un Sukulentu.

Kā skaidroja universitātē, Sukulentu siltumnīcā aug tuksnešu un pustuksnešu augi, kas pielāgojušies dzīvei sausā un karstā klimatā ar krasām diennakts temperatūras svārstībām. Sukulentu siltumnīcas kolekcijā apskatāmi aptuveni 700 dažādi sukulentie augi no Amerikas, Āfrikas un citiem pasaules karstajiem un sausajiem reģioniem.

Sukulentu siltumnīcas iekārtojuma pārmaiņas tiek veiktas, lai labāk demonstrētu sukulento augu daudzveidību un ģeogrāfiskās atšķirības. Sukulentu siltumnīcas pirmajā daļā ir apskatāmi augi no Ziemeļamerikas dienvidu, Centrālamerikas un Dienvidamerikas tuksnešiem un pustuksnešiem. Ekspozīcijā plaši pārstāvētas agavju, laimiņu, eševēriju ģintis un kaktusu dzimta ar mammilāriju, astrofītu, ferokaktusu, opunciju, gimnokalīciju, ehinopšu, stenokaktusu un citām ģintīm.

Pēc labiekārtošanas darbiem siltumnīcas vitrīnās būs apskatāma Dienvidāfrikas sauso reģionu sukulentā flora no Kāpzemes un Karū, piemēram, litopši, stapēlijas, havortijas un gastērijas. Āfrikas sukulento floru siltumnīcas otrajā daļā papildinās arī mamilāriju un citu kaktusu kolekcija.

Tostarp paredzēts apmeklētājiem atvērt arī trešo sukulentu siltumnīcas daļu, kurā būs apskatāms Āfrikas sukulentās floras ekspozīcijas turpinājums. Tur varēs aplūkot aloju kolekciju, no kurām vispazīstamākie ir ārstniecības augi - kokveida un īstā aloje, kā arī krassulu ģints un sansevjēru ģints kolekciju.

Paredzēts, ka Sukulentu siltumnīca apmeklētājiem jaunajā veidolā būs apskatāma 2020.gada vasarā.

Lai mazinātu riskus LU Botāniskā dārza apmeklētājiem un darbiniekiem inficēties ar Covid-19, laika posmā no 19.marta līdz 12.maijam apmeklētājiem tiek slēgtas Augu mājas, Acāliju māja un Tropu Tauriņu māja. Pastaigām svaigā gaisā joprojām būs pieejama plaša āra teritorija.