foto: Ekrānuzņēmums no "Facebook" / Roberts Fūrmanis
“Mūsu versija par #paliecmajas” tautā mīlētais ārsts Roberts Fūrmanis rāda labu piemēru dzīvei Covid-19 krīzes laikā
Roberta Fūrmaņa pašizveidotais tenisa korts ļauj aizvadīt pilnvērtīgus treniņus, par spīti ārkārtējās situācijas radītajiem ierobežojumiem.
Sabiedrība
2020. gada 28. marts, 07:57

“Mūsu versija par #paliecmajas” tautā mīlētais ārsts Roberts Fūrmanis rāda labu piemēru dzīvei Covid-19 krīzes laikā

Jauns.lv

Priekšzīmīgu piemēru tam, kā saistībā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā maksimāli izolēties no sabiedrības, gan gādājot par savu un citu drošību, gan produktīvi pavadot laiku, rāda sabiedrībā zināmais un cienītais mediķis Roberts Fūrmanis. Viņš ar bērnu turpina tenisa treniņus, ierīkojot improvizētu kortu turpat pie mājokļa.

“Mūsu versija par #paliecmajas. Uzbūvējām savu tenisa kortu, uzlikām tribīnes un nospēlējām “Grand slam” maču,” savā “Facebook” profilā raksta Fūrmanis.

Ārsts dalījies arī ar fotogrāfiju un pāris video, kuros redzams nama priekšā izveidotais tenisa korts un viņš pats, spēlējot maču ar bērnu.

Telefonsarunā ar Jauns.lv Fūrmanis minēja, ka valstī ieviestā ārkārtējā situācija viņa un viņa ģimenes dzīvi ir ietekmējusi dažādi.

“Sieva saka, ka jūtas dīvaini – ir tāda kā ieslodzījuma sajūta. Viņas darba joma bija tūrisms. Man ir iespēja doties uz darbu, šobrīd tas pamatā ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un arī slimnīca,” stāsta mediķis.

“Šobrīd izvēlos nesatikt draugus, distancēties no cilvēkiem. Brīvā laika ir vairāk, līdz ar ko cītīgāk pievēršos sevi interesējošajām lietām. Nomazgāju mājas pagalma bruģi, divreiz – es atkārtoju – divreiz sakārtoju garāžu,” smej Roberts Fūrmanis.

foto: Ekrānuzņēmums no "Facebook" / Roberts Fūrmanis
Roberta Fūrmaņa pašizveidotais tenisa korts ļauj aizvadīt pilnvērtīgus treniņus, par spīti ārkārtējās situācijas radītajiem ierobežojumiem.

“Parasti mājās esmu kā parādība – te parādos, te pazūdu. Tagad ir vairāk iespēju, pabūt ar ģimeni, kas mani, protams, priecē,” piebilst ārsts.

Aktuālā statistika par Covid-19 Latvijā:

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī (26. martā) apstiprināta vēl 36 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 280 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Iepriekšējā diennaktī veikti 1089 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 11 702 Covid-19 testi.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdien preses konferencē paziņoja, ka epidemiologiem vairs neizdodas iegūt informāciju par vairāku Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, līdz ar to uzskatāms, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Līdz šim Covid-19 pārsvarā tika atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju. Kā iepriekš skaidroja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, "vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos".

Ņemot vērā minēto, Latvijas stratēģija Covid-19 apturēšanai pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus, skaidroja Dumpis.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.