Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bordāns par būtiskiem pārkāpumiem no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns. (Foto: LETA)

Bordāns par būtiskiem pārkāpumiem no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini 3

Ziņas
2020. gada 28. februārī 16:24 2020. gada 28. februārī 16:24
  Jauns.lv / LETA
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) šonedēļ pieņēmis lēmumu no amata atcelt zvērinātu tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini, kura pieļāvusi būtiskus Tiesu izpildītāju likuma, Civilprocesa likuma un citu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpumus, veicot ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā, aģentūrai LETA pavēstīja Tieslietu ministrijas pārstāve Lana Mauliņa.

Viņa norādīja, ka bargākais disciplinārsods - atcelšana no amata - ir uzlikts par būtiskiem zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpumiem, kas radījuši kaitējumu valsts interesēm - par zvērinātu tiesu izpildītāju institūta prestiža un sabiedrības uzticības zvērinātiem tiesu izpildītājiem kā valsts amatpersonām graušanu. 

Disciplinārsods ir piemērots uz Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisijas 12.februāra lēmuma pamata, izskatot ar Bordāna 2.janvāra rīkojumu ierosināto disciplinārlietu.

Disciplinārlietu komisija secināja, ka Jaunsleine ir pieļāvusi būtiskus Tiesu izpildītāju likuma, Civilprocesa likuma un citu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpumus, veicot ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā.

Izvērtējot zvērinātas tiesu izpildītājas pārkāpumus, viņas sniegtos paskaidrojumus, kā arī ziņas, kas raksturo iepriekšējo darbu zvērināta tiesu izpildītāja amatā, disciplinārlietu komisija uzskatīja, ka konkrētie pārkāpumi nav savienojami ar zvērināta tiesu izpildītāja pienākumu pildīšanu, un nolēma ierosināt tieslietu ministram atcelt Jaunsleini no amata.

Mauliņa skaidroja, ka tieslietu ministra lēmumu par disciplinārsoda uzlikšanu zvērināts tiesu izpildītājs var pārsūdzēt administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas. Pieteikuma iesniegšana tiesā neaptur minētā lēmuma darbību.

Zvērināta tiesu izpildītāja amata pienākumus Kurzemes apgabaltiesas iecirknī Nr.6 uzdots veikt Kurzemes apgabaltiesas iecirkņa Nr.11 zvērinātai tiesu izpildītājai Dacei Cgojevai.

Citi šobrīd lasa

Sirmgalves ciniskā apkrāpšana: apcietina tiesu izpildītāja Veinberga lietā iesaistīto sievieti 7
Viņķele: pabalsti ir smieklīgi - tie neļauj ne nomirt, ne izdzīvot 17
Pēc skandalozā sižeta, kā Ogres policijas vadība pati neievēro ierobežojumus, no amata atstādina policijas priekšnieku un vietnieku 5
Skatīt visus komentārus

Внучка Ротару показала совместные фото с бойфрендом-миллионером из списка Forbes

«Аморальная семья уродует особняк!»: Виктория и Дэвид Бэкхем разозлили британцев