Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vāc parakstus par samazinātu PVN kultūras un izklaides pasākumiem
Piemērojot samazināto PVN likmi 12% apmērā, tiks saglabāta iespēja rīkot nekomerciālus festivālus, saglabāt esošo biļešu cenu politiku, tādējādi neuzliekot PVN 21% slogu uz patērētāja pleciem, uzskata Kalniņa.

Vāc parakstus par samazinātu PVN kultūras un izklaides pasākumiem

Kultūra
2015. gada 10. novembrī 15:01 2015. gada 10. novembrī 15:01
 
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai panāktu samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu kultūras un izklaides pasākumiem.

Kā iniciatīvas pieteicēja norādīta Jana Kalniņa.

Iniciatīvas pieteikumā uzsvērts, ka, no nākamā gada nosakot PVN ieejas biļetēm daļai no pasākumiem un notikumiem Latvijā, plānotais fiskālais efekts netiks panākts. Tā vietā pasākumu skaits samazināsies, darbību pārtrauks daļa no rīkotājiem, daļa no pasākumiem tiks pārcelta ārpus Latvijas robežām un nozare kopumā piedzīvos stagnāciju, uzskata Kalniņa.

Viņa pārliecināta, ka biļešu cenu palielinājums PVN 21% apmērā gulsies uz patērētāju pleciem un samazinās kultūras norišu skaitu Latvijā. "Šis dalījums likumprojektā šķiet negodīgs," uzskata iniciatīvas pieteicēja, uzsverot, ka, piemēram, ja vienu un to pašu koncertu rīkos rīkotāji VSIA "Latvijas koncerti" vai, piemēram VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets", tad PVN biļetēm nebūs jāpiemēro, turpretim, ja tieši tādus pašus koncertus rīkos privāts komersants, PVN tiks iekasēts.

Labi izprotot valsts situāciju, iniciatīvas autori uzskata, ka risinājums ir visām kultūras un izklaides pasākumu ieejas biļetēm neatkarīgi no to rīkotāju juridiskā statusa piemērot PVN samazināto likmi 12%, līdzīgi kā tas ir, piemēram, grāmatniecības un tūrisma nozarei.

Grozījumi, kuru mērķis ir iekasēt nodokļus no komersantiem, kas organizē popkultūras pasākumus peļņas gūšanai, patiesībā visvairāk skars tādus "komerciālus pasākumus" kā latviešu mūzikas koncertus, bērnu izrādes un pasākumus, klasiskās mūzikas koncertus, baleta izrādes, pasākumus reģionos, kā arī nelielus mūzikas un mākslas festivālus, pārliecināta Kalniņa.

"Šie minētie pasākumi jau šobrīd notiek, tikai pateicoties organizatoru aizrautībai, spējai ar pēdējiem spēkiem savākt nepieciešamo budžetu, piepildīt zāles un ļoti rūpīgi plānot budžetus. Lielākie pasākumi Latvijas nodokļu sistēmas kopējā sloga dēļ varētu tikt pārcelti uz kaimiņvalstīm vai nenotikt vispār," bažījas iniciatīvas autori.

Piemērojot samazināto PVN likmi 12% apmērā, tiks saglabāta iespēja rīkot nekomerciālus festivālus, saglabāt esošo biļešu cenu politiku, tādējādi neuzliekot PVN 21% slogu uz patērētāja pleciem, uzskata Kalniņa.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Zināms vairāk par notikumiem Rebenoka mājā slepkavības naktī; policija izskata divas versijas
Levits sajūsmā, Skrastiņu sveic jubilejā - Dailes teātrī pirmizrāde ilgi gaidītajam "Ārstam"
"Turpināsim Tevis iesākto ceļu" - Rebenoka tuvākie publicē pēdējo kopbildi un atvadu vārdus
Pievienot komentāru

"Отхватил себе Жар-птицу": Пугачева в модном прикиде пококетничала с Галкиным

"Человек же уже умер": мать погибшего в ДТП Сергея Захарова простила Михаила Ефремова