Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Alūksnes autoosta. (Foto: Alūksnes autoosta/Facebook)

Alūksnes autoostu pārņēmuši huligāni 13

112
19. janvārī 05:16 2020. gada 19. janvārī 05:16
  Kas Jauns Avīze
Alūksnē par problēmu kļuvušas nepilngadīgo kompānijas, kas ilgstoši uzturas autoostas telpās, mutiski aizskar vecāka gadagājuma cilvēkus un skaļi klausās mūziku. Jaunieši ar divriteņiem agresīvi pārvietojas pa autoostas teritoriju, tādējādi apdraudot apkārt esošos cilvēkus. “Esošo situāciju sarežģī tas, ka jaunieši ignorē aizrādījumus,” teic pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Pāsa.

Domes vadība uz sarunu par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu autoostā bija uzaicinājusi pašvaldības policijas, Valsts policijas, autoostas un SIA "Valdis" pārstāvjus, jo gan pašvaldība, gan likumsargi saņem iesniegumus par pārkāpumiem autoostā.

Arī "Facebook" alūksnieši pauduši kritiku par autoostā notiekošo. “Mēs gribam, lai pie mums brauc tūristi, bet vai tad autoosta nav pilsētas seja? Skumji, ka tā pārvērtusies par patversmi apšaubāmām personām, bet cilvēki, kas gaida autobusu, ir spiesti salt. Vai pilsētas vadībai beidzot nebūtu jāsakārto šis jautājums?” vaicā Judīte.

Dace decembra beigās, ieejot autoostā, bijusi nepatīkami pārsteigta: “Dzērāji guļ pa visiem krēsliem kā dīvānā, plus tukšās alkohola pudeles, un tā rezultātā degunu apsildīt mums pirms autobusa nesanāca.”

Alūksnes autoostas valdes priekšsēdētāja Jeļena Žīgure atzīst, ka nereti autoostu izvēlas par uzturēšanās vietu huligāniski noskaņotu jauniešu grupas. Tas radījis vairākas saspīlētas situācijas, kurās nācies iesaistīt policiju.

Valsts policijas Alūksnes iecirkņa priekšnieks Ilmārs Hamanis ierosinājis pašvaldības Administratīvās komisijas sastāvā iekļaut arī Valsts policijas pārstāvi, bet autoostai uzstādīt kvalitatīvākas novērošanas kameras, lai pārkāpumus būtu iespējams veiksmīgāk atklāt un pierādīt, jo patlaban tas esot teju vai neiespējami. Pašvaldības policija sola biežāk patrulēt autoostas apkārtnē.

Pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova uzsver, ka autoostā ir jābūt atbildīgai personai, kas spētu uzraudzīt situāciju un nepieciešamības gadījumā ziņot attiecīgām instancēm. Viņa arī aicina iespēju robežās sadarboties ar apsardzes firmu.

Ēkas īpašnieka "Valdis" pārstāvis Valdis Švolmanis informē, ka uzņēmums plāno veikt ievērojamas pārmaiņas autoostas ēkā, to izremontējot. Viņš cer, ka pēc remonta uzlabosies arī apmeklētāju uzvedības kultūra.

Citi šobrīd lasa

Pirms 47 gadiem ASV pazaudētu gredzenu atrod apraktu Somijas parkā 3
Bijušie JRT aktieri izveidojuši neatkarīgu teātri fon Stricka villā 4
Kas ir Latvijas pilsoņi – Vasiļevskis un Liepiņa, kuri Putinam lūdz palīdzību Misānes lietā 152
Tēmas: Alūksne
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Кэтрин показала любимый портрет принцессы Шарлотты

Бывшая возлюбленная принца Гарри покончила с собой из-за компрометирующего видео