Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (no kreisās) Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits bauda karstvīnu Ziemassvētku tirdziņa apmeklējuma laikā Doma laukumā. (Foto: LETA)

FOTO: Levits kopā ar Kaljulaidu un Nausēdu malko karstvīnu Doma laukumā

Ziņas
2019. gada 17. decembrī 19:55 2019. gada 17. decembrī 19:55
  Jauns.lv / LETA
Pēc Valsts prezidenta Egila Levita ielūguma, šodien Rīgā ieradās Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, lai apspriestos par reģionālo projektu virzību un NATO samita rezultātiem. Visi trīs prezidenti vakarpusē apmeklēja arī tirdziņu Doma laukumā.

Trīs Baltijas valstu prezidenti pārrunāja 6.decembrī Rīgā notikušo Baltijas valstu premjerministru vizīti un Baltijas Asamblejas darbību, īpaši pievēršoties reģionālajai sadarbībai dzelzceļa infrastruktūras projektā "Rail Baltica" un enerģētikas jautājumos.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Lietuvas prezidents Gitans Nausēda piedalās preses konferencē Rīgas pilī. (Foto: LETA)

Amatpersonas kopā ar prezidentiem apliecināja apņemšanos veicināt dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenošanu, kā arī sekmēt grūtību pārvarēšanu. "Mums ir vienota politiskā nostāja - projekts ir jāpabeidz un tas ir jāizdara laikā," uzsvēra Levits.

Tāpat Baltijas valstu līderi pārrunāja Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju ar Eiropu, kuru plānots paveikt līdz 2025.gadam. Nausēda aicinājis Igaunijas prezidenti un Latvijas prezidentu pabeigt elektrotīklu sinhronizāciju un dzelzceļa līnijas projektu pēc iespējas ātrāk. "Lietuvā jau esam uzsākuši darbus, lai gan "Rail Baltica", gan elektrotīklu sinhronizāciju īstenotu pēc iespējas ātrāk un efektīvāk," sacīja Lietuvas prezidents.

Tāpat tika pārrunāti NATO samita Londonā secinājumi, transatlantiskās attiecības, austrumu partnerība, attiecības ar Krieviju un Baltkrieviju, sadarbība Trīs jūru iniciatīvā un citi temati.

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida piedalās Baltijas valstu prezidentu preses konferencē Rīgas pilī. (Foto: LETA)

Tikšanās sākās ar Lietuvas un Igaunijas prezidentu ierakstu Viesu grāmatā, visu trīs valstu delegāciju sarunām un kopīgu Levita, Kaljulaidas un Nausēdas preses konferenci.

Citi šobrīd lasa

Ar dievu, miljoni - karaliene aizliedz Harijam un Meganai pelnīt ar “karalisko” zīmolu 12
FOTO: ar iespaidīgu šovu un grandioziem priekšnesumiem atklāts gada pikantākais festivāls - "Erots 2020" 3
Jaunais tēvs Ņūdžersijā pēc dzemdībām atklāj teju neticamu sakritību
Pievienot komentāru

56-летний Квентин Тарантино впервые стал отцом

Отчаявшаяся Агата Муцениеце сделала публичное признание про Егора Крида