Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Ilgai Kreitusei skarbs viedoklis par pabalstu tiem, kas paši aiziet no darba, nevis tiek atlaisti 35

Ziņas
2019. gada 17. septembrī 19:12 2019. gada 17. septembrī 19:12
  Jauns.lv
"Ir viena pozitīva lieta, ko esmu ieraudzījusi saistībā ar budžetu, - tas ir bezdarbnieku pabalsts. Beidzot valstī sāk domāt par to, ka mēs izšķiežam milzīgas naudas summas bezdarbnieku pabalstos," priecīga RīgaTV 24 raidījumā "Kārtības rullis" sacīja RSU profesore Ilga Kreituse.

Profesore uzskata, ja cilvēks aiziet bezdarbniekos pēc savas gribas ar domu “gribu - strādāju, gribu – nestrādāju”  un saņem pabalstu, kas atkal ir  uz mūsu katra indivīda rēķina, tad tas nav pareizi. No vienas puses valstī trūkst darba roku, no otras puses - vai kāds ir izanalizējis, cik daudz un kādā vecumā ir tie cilvēki, kas bezdarbniekos ir deviņus mēnešus un kam mēs izšķiežam tik daudz naudas pabalstos?

“Es zinu cilvēkus, kas aiziet no darba, saņem bezdarbnieku pabalstu un pēc tam atgriežas tanī pašā darbā, kur viņš ir bijis. Viņš vienkārši ir atpūties, alga ir bijusi pietiekami liela un varējis būt bezdarbniekos. Man šķiet, ka tiem cilvēkiem, kas paši aiziet no darba, maksimums, cik ilgi būtu jāmaksā bezdarbnieka pabalsts, ir viens mēnesis,” pārliecināta ir Kreituse.

Viņa arī atgādināja, ka to pašu dara mūsu deputāti, kuri ir pazaudējuši mandātu, arī Valsts kontroles bijusī vadītāja līdz ievēlēšanai parlamentā reģistrējusies par bezdarbnieku un saņēmusi pabalstu. “Un joprojām notiek diskusijas, ka valsts ierēdņu algas ir par mazu, tās ir jāceļ, jo privātais sektors klabina zobus, lai viņus dabūtu pie sevis. Tad kāpēc viņi reģistrējas kā bezdarbnieki? Negribi, aizgāji no darba, ej lasi mellenes,” skarba ir Kreituse.

Citi šobrīd lasa

Vai viegli būt kailam kameras priekšā? Aktrise: "Tur nav nekā seksuāla"
VIDEO: vilcēns atnesa atpakaļ aizmestu bumbiņu, un zinātnieki veica negaidītu atklājumu
Francijā 36 gadus jaunai sievietei amputē abas pēdas menstruālās piltuves dēļ 2
Skatīt visus komentārus

Елизавета II забрала у герцогини Меган королевские украшения

6-летние дети Пугачевой и Галкина покорили поклонников пением на французском языке