Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēteris Rucis

Izstādei “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” pagarināts ekspozīcijas apskates periods

Runā Rīga
2019. gada 17. septembrī 23:06 2019. gada 17. septembrī 23:06
  Jauns.lv
Pateicoties apmeklētāju interesei un atsauksmēm par izstādi “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas apskatāma izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, tās ekspozīcijas laiks tiek pagarināts līdz 10. oktobrim. 

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas no 2019. gada 21. jūnija apskatāma izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”, iepazīstina ar muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” desmit gadu laikā mērķtiecīgi un rūpīgi veidoto kolekciju. Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” ir vienīgais Latvijā, kas glabā un popularizē jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu, tādējādi šī izstāde sniedz plašu ieskatu muzeja darbībā, kā arī izsmeļošā veidā iepazīstina ar stila attīstību Eiropas kontekstā.

Izsmalcināto jūgendstila priekšmetu kolekciju veido ēdamistabas un viesistabas interjera elementi – no trauku kolekcijām līdz pat antīkam ledusskapim. Savukārt greznie dāmu un kungu apģērbi un aksesuāri, grāmatas un periodika sniedz ieskatu rīdzinieku mākslas dzīvē, stāstot par 20. gadsimta sākuma estētisko pasauli, kultūras un sadzīves tradīcijām. No paaudzes paaudzē mantotie rokdarbi demonstrē rīdzinieču radošo meistarību. Fotogrāfijas un to albumi raksturo Rīgas foto darbnīcu tehniskās iespējas un ataino jūgendstila laika apģērbu, aksesuāru un frizūru modi.

Muzeja glezniecības un grafikas kolekcijā skatāmi vairāki izcilu jūgendstila perioda mākslinieku – J. Rozentāla, B. Borherta, K. Brencēna u.c. – darbi. Tāpat ir iespējams izzināt izcilo arhitektu Konstantīna Pēkšēna un Vilhelma Bokslafa radošās darbības.

Līdz šim izstādi ir apmeklējuši 8132 skatītājs.

Izstādes “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade” koncepcijas autores – Agrita Tipāne, Liesma Markova, scenogrāfijas autore – Liesma Markova. To organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.
 

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 4
Lēto drēbju drīz vairs nebūs? Jaunā paaudze revolucionāri maina apģērbu industriju 3
FOTO: cilvēki no automašīnām bauda koncertu un skatās kino - tā Mārupē atklāj "Saulrieta koncertu" sezonu 1
Pievienot komentāru

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме