foto: Juris Rozenbergs
FOTO: tuvinieki, kolēģi un draugi pēdējā gaitā pavada aktieri Imantu Skrastiņu
Kultūra
2019. gada 14. septembris, 15:31

FOTO: tuvinieki, kolēģi un draugi pēdējā gaitā pavada aktieri Imantu Skrastiņu

Jauns.lv

Sestdien, 14. septembrī Rīgas Meža kapu kapličā notika atvadīšanās no aktiera un dziedātāja Imanta Skrastiņa.

Tuvinieki, kolēģi un draugi atvadās no aktiera un dziedātāja Imanta Skrastiņa

Sestdien, 14. septembrī Rīgas Meža kapličā notika atvadīšanās no aktiera un dziedātāja Imanta Skrastiņa.

gallery icon
176

Aktieri pēdējā gaitā pavadīja no Rīgas Meža kapu kapličas. No mākslinieka atvadīties bija ieradušies tuvinieki, draugi, kolēģi un daudzi viņa talanta cienītāji.

Skrastiņš devās mūžībā 78 gadu vecumā. Jauns.lv izsaka līdzjūtību aktiera piederīgajiem - sievai Ritai Trencei, brālim Guntim Skrastiņam - un visiem, kam aktiera daiļrade bija tuva.

Imants Skrastiņš (1941-2019)

gallery icon
25


1951.gadā Skrastiņš ar ģimeni pārcēlies uz Taurupi, kur mācījies arī vietējā skolā. Pēc 7.klases beigšanas devies dzīvot uz Rīgu, kur absolvējis Rīgas 1.vidusskolu. Vēl skolas laikā sācis filmēties. Skrastiņa debija bija Artūra loma filmā "Rita" (1957). 1963.gadā absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju un kļuvis par Jaunatnes teātra aktieri. Jaunākais brālis — aktieris Guntis Skrastiņš — arī strādāja Jaunatnes teātrī.

80. gados Imants Skrastiņš ieguvis popularitāti ar Raimonda Paula dziesmu izpildīšanu. 2004. gadā sācis darboties Nacionālajā Valsts radio un televīzijas padomē. Bija ilggadējs radio teātra režisors.

1981. gadā Skrastiņš ieguvis Latvijas PSR Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu, bet 1989. gadā — Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieka nosaukumu. 2001. gadā ieguvis Aleksandra Čaka balvu. 2003. gadā Skrastiņš kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.