Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš. (Foto: LETA)

Daugavpils pašvaldība pēc vairāk nekā miljona zaudēšanas "PNB bankā" apsver līdzekļus glabāt Valsts kasē 12

Novadu ziņas
3. septembrī 13:01 2019. gada 3. septembrī 13:01
Jauns.lv / LETA
Ņemot vērā pieredzi, "PNB bankā" zaudējot vairāk nekā vienu miljonu pašvaldības un kapitālsabiedrību līdzekļu, Daugavpils pašvaldība apsver iespēju naudu glabāt Valsts kasē (VP).

Pašlaik pašvaldība izvērtē, kur turpmāk glabāt savus līdzekļus, tostarp tiek pieņemti lēmumi par naudas glabāšanu VK, šodien preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).

Pilsētas mērs arī pauda, ka jau laikā, kad strādājis Saeimā, lūdzis izvērtēt bankas stabilitāti, taču toreiz atbildīgās instances esot ziņojušas, ka banka ir stabila.

Tāpat Elksniņš, atsaucoties ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) kādā medija paustajam, nosūtījis Ekonomikas ministrijai un Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) vēstuli ar aicinājumu sniegt viedokli, "kuras komercbankas mūsu valstī darbojas stabili". Vēstulē arī lūgts sniegt padomu, "kurā no komercbankām pašvaldība var droši izvietot savus finanšu resursus un būt pārliecināta, ka tie netiks zaudēti".

Jau vēstīts, ka no ceturtdienas, 15.augusta, plkst.21 apturēta "PNB bankas" darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, sacīja Elksniņš. Viņš informēja, ka nekavējoties ir sasaucis darba sanāksmi par "PNB bankas" darbības apturēšanu. 

Saistītās ziņas

Sešās dienās "PNB bankas" klientiem garantētajās atlīdzībās izmaksāti aptuveni 90 miljoni eiro
Rīgas dome nemaz nezina, vai kapitālsabiedrībām ir kādi noguldījumi "PNB bankā" 1
Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus eiro "PNB bankas" darbības apturēšanas dēļ 4

"Situācija pašvaldība ir nopietna - pilsētas budžets var zaudēt 672 000 eiro, savukārt pašvaldības kapitālsabiedrību budžeti - 665 000 eiro. Garantijas fonds nenodrošinās šo summu izmaksu," norādīja Elksniņš.

Daugavpils pilsētas Sociālajam dienestam pašvaldības vadītājs uzdevis sniegt nepieciešamo palīdzību tiem cilvēkiem, kuri palikuši bez izdzīvošanas līdzekļiem.

Citi šobrīd lasa

7 slavenas sabiedrības dāmas jeb Bagātie arī raud
Dzīve ērkšķos. "STV Pirmā!" raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." dalībnieces Kristīnes dienasgrāmata
Kaimiņš par šīs nakts traģisko ugunsgrēku Rīgā: dzīvoklī vakar svinēta bojāgājušās sievietes vārda diena
Skatīt visus komentārus

"Спасибо, что подарила нам жизнь": Лиза и Гарри Галкины в свой день рождения поздравили Пугачеву

Дочь и сын Филиппа Киркорова обратились к детям Аллы Пугачевой и Максима Галкина